Futsalspiller klikket - angrep to motspillere

Stygge scener i Ekeberghallen søndag. Se hendelsen her.

Del med andre:
Facebook Twitter Epost Del

Se storkampene på TV - ring 02220
Se alle Premier League-kampene på Sumo

Det spilles i helgen playoff om opprykk til Telekiosken Futsal Liga i Ekeberghallen, og i oppgjøret mellom Kongsvinger og Øystese søndag ble det høydramatisk.

Kongsvinger ledet 4-2 i søndagens futsaloppgjør mot Øystese, men Øystese utlignet til 4-4 like før slutt. Like etter at dommeren hadde blåst av kampen ble det enda mer dramatisk.

Kongsvingers Flamur Loku klikket fullstendig, og sparket først ned Øysteses Jon André Røyrane.

- Etter kampen var avblåst satte vi oss ned på gulvet, og han som var nærmest meg sa at vi hadde «jævla f***eflaks». Jeg så bare rart på ham og svarte at «vi pisset på dere», og da sto han plutselig over med og sa «hva skal du gjøre?» Så løftet han kneet sitt og traff meg i ansiktet, sier Røyrane, som er sjeleglad han fikk reagert såpass kjapt at han fikk veket litt unna.

- Jeg slapp unna det verste, sier han til TV 2 Sporten.

Jeg oppfatter keeperen som mest truende og sparker ham i magen.

Se de stygge scenene i videovinduet øverst!

Dommeren ga Loku det røde kortet, mens Øystese-keeper Bård Grønhaug sa hva han mente om Lokus oppførsel.

Vil ikke anmelde
Det fikk ikke Røyrane med seg ettersom han lå nede, men han mener Lokus oppførsel ikke hører hjemme noen steder.

- Det hører ikke hjemme i Futsal, fotball eller noen andre plasser. Sånne ting skal ikke skje. Det er greit at det kommer kommentarer, det skjer hele tiden, og det må vi tåle. Når han sier vi har flaks, så må han tåle å få en kommentar tilbake uten å gå til angrep,

Det tålte ikke Kongsvinger-spilleren, som tok springfart og slo ned Grønhaug.

Ifølge Jon André Røyrane vil Loku ikke bli anmeldt for episoden.

- Jeg går ikke videre med det, og en liten stund etter kampen kom han opp og unnskyldte seg til meg og keeperen, sier han.

- Jeg mistet hodet
Flamur Loku sier til TV 2 Sporten at han kom i munnhuggeri med Jon André Røyrane etter kampen, men at Røyrane overspilte slik at det så ut som han var mer skadet enn han var.

- Jeg var hissig etter kampen og da jeg fikk rødt kort etter episoden med han fra Øystese ble jeg mer hissig, siden jeg mener han overspilte. Jeg traff ham ikke med kneet, forteller Loku.

- Etter det ble naturligvis de på Øystese sinte og er truende mot meg. Jeg oppfatter keeperen som mest truende og sparker ham i magen. Da mistet jeg hodet.

Det er viktig at dette blir tatt tak i med en gang.

Nå angrer spilleren på opptrinnet.

- Det skal ikke skje. Jeg beklager og legger meg helt flat. Jeg fortjener å få en straff for dette. Jeg har hørt at det kan bli utestengning i ett år, men det synes jeg er for strengt, sier Flamur Loku.

- En forferdelig hendelse
Kim Robin Haugen, assisterende landslagstrener i futsal, sier til TV 2 Sporten at Loku er utestengt fra Kongsvingers resterende kamper søndag.

- Nå går saken til NFF sitt doms- og sanksjonsutvalg. De skal vurdere saken videre. Så er det opp til de som ble slått ned om de skal politianmelde saken, sier Haugen.

- Det er en forferdelig hendelse. Vi har ikke hatt lignende denne sesongen og det er viktig at dette blir tatt tak i med en gang, sier han.

Prosjektleder for futsal i NFF, Erik Bergsland, så hele episoden fra tilskuerplass.

- Dette er fryktelig synd for futsal i Norge. Vi er ikke veldig profilert og dette er ikke god PR. Spilleren mistet hodet. Han har nå forlatt hallen og saken går til doms- og sanksjonsutvalget i morgen. Det blir sannsynligvis en disiplinærsak der utfallet kan bli at Loku utestenges fra både vanlig fotball og futsal, sier han til TV 2 Sporten.

Han roser begge lag for kjapt å roe ned situasjonen slik at den ikke utviklet seg til masseslagsmål.

 
Siste nytt Video Mest lest
Sendeskjema Resultat Sumo Sport
Live Scoringsvarsel for dine lag (kr 3,- pr varsel)
23.50 Fare for spansk fotballstreik 23.45 Siena tok første stikk 23.26 Supercomeback tok Lazio opp på tredjeplass 20.58 Bendtner må i retten før landskamp 20.06 Johnsen scoret to da Odd banket Strømsgodset 19.51 Dette er ditt liv, Harry Redknapp 18.22 Fotballspiller må sone to år for doping 18.14 Lekestue for Sandnes Ulf 16.15 Ibrahimovic beskyldes for å ha slått Juventus-keeper 15.25 - Et stort problem hvis Redknapp sier nei 15.11 Politiet varsler nye avhør i overgangsskandalen 13.18 Skadesmell for Rosenborg 13.10 Ny England-sjef debuterer trolig mot Norge 12.40 Hvem blir Englands nye landslagssjef? 11.01 Keane ber Rooney klappe igjen 09.37 Dette er fotballens rikingliste 09.14 Her taues sportsbilen til Anders Lindegaard 09.13 Capello får slakt i britiske aviser 07.54 Iversen kontaktet RBK 06.20 Er denne Liverpool-spilleren Bales store mareritt? 06.18 Spurs-fansen tror Redknapp er tapt: – Håper han i det minste blir ut sesongen 00.34 Caceres stoppet Milan 00.32 13 strake for Celtic 00.28 Cupfinale neste for Barcelona 00.27 Sunderland vant lokaloppgjøret 00.07 Spillerne overrasket over Capello-avgang 22.38 Gervinho skjøt Elfenbenskysten til finale 21.24 Øyvind Alsaker: – Det er Harry's game nå 20.30 Fabio Capello ferdig som England-manager 19.05 Sensasjon av Zambia i Afrikamesterskapet 17.51 Leeds sa nei til Svennis og 11-åring 17.14 Hvem kan knekke Sneijder-koden? 17.02 Ancelotti-sparking kostet Chelsea 250 millioner kroner 16.27 Slik kan Wenger gi Guardiola en hjelpende Bale-hånd 15.17 Redknapp-frikjennelsen åpner opp for landslagsjobb 14.00 Slik sendes de første Tippeliga-rundene på tv 13.04 Spillersjef ber Evra og Suárez ta hverandre i hånden 12.46 Redknapp frikjent for skattejuks 12.25 Jon Martins avisrunde: Ferguson fyrer opp stemningen før Liverpool-kampen 10.08 Ingebrigt Steen Jensen trer ut av Stabæk-styret: – Har vært tre utrolig slitsomme år 08.09 – Austin vil ikke forlenge med Brann 06.20 Sjakk-Magnus digger Real Madrid 21.16 Her finner TV 2 Sporten The Anfield Cat 21.04 «Griselaget» vant Copa del Sol 18.47 Her er andre dyr som har invadert fotballbaner 17.54 Smell for LSK-Pedersen 17.44 Henning Berg på glattisen med hockeylandslaget 15.01 Cruyff tok siste stikk i van Gaal-maktkampen 12.35 Rooney: – Suárez burde vært utvist 12.15 Rosenborg er i gang med nedbemanningen 12.14 Newcastle-spiss prøvespiller for Viking 10.21 Jon Martins avisrunde: – Dalglish holder liv i Suárez-saken 10.13 Van der Sar ber de Gea manne seg opp 08.33 Matas drømmetreff er rundens scoring 06.20 Derfor blir Saha en Spurs-suksess 23.24 Målløst mellom Liverpool og Tottenham 22.14 Katt stjal showet på Anfield 21.35 Ørjan Hopen er tilbake etter behandling for spilleavhengighet 19.48 Tre kampers karantene for Ibrahimovic 19.12 Bayern München reddet Borussia Dortmund fra konkurs
Tippekupongen
Lørdag
Søndag
Midtuken
 
Kryss
TV 2Folker.
 Kamp
H
U
B
H
U
B
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Slett
Bruk

(Scoringsvarsel koster kr 3,- per melding)
reklame