Høglis klubb snudde fra 0-3 til 4-3 på 16 min
Club Brugge med fantastisk opphenting i Europaligaen.
Se storkampene på TV - ring 02220
Se alle Premier League-kampene på Sumo
Club Brugge - uten en skadet Tom Høgli på banen - lå under 0-3 borte mot Maribor og så ut til å gå på et soleklart tap i onsdagens Europaliga.
Men i det 74. minutt, med et drøyt kvarter igjen av kampen, startet belgierne en mildt sagt imponerende snuoperasjon.
Se høydpunktene fra kampen i videovinduet øverst!
Europaligaen i altomfotball.no: Terminliste | Statistikk
Nabil Dirar reduserte først en gang, før han satte inn nummer to tre minutter seinere. Så var Joseph Akpala frempå med utligningen i det 82. minutt, mens Ryan Donk ble Brugge-helten med sitt vinnermål på overtid.
Scoringen var utvilsomt et solid plaster på såret for Donk, som selv ga Maribor 2-0 med selvmål tidlig i 2. omgang.
Seieren sendte Brugge til topps i gruppe H, a poeng med Braga, men foran på innbyrdes oppgjør. Braga vant 1-0 hjemme over Birmingham onsdag etter mål av Hugo Viana.
Det gjenstår én kamp i gruppespillet.
Vil du se Barclays Premier League og TV 2 SPORT? Her bestiller du fotballpakkene
| Publisert | 30.11.2011 21.35 |
| Oppdatert | 30.11.2011 22.51 |


