Stjernene sier nei til City
Det er ikke bare Kaká som har takket nei til Manchester City. Den nyrike Premier League-klubben er blitt avvist av en rekke andre stjerner.
Se storkampene på TV - ring 02220
Se alle Premier League-kampene på Sumo
Manchester City er plutselig verdens rikeste klubb takket være oljemilliardene fra noen av verdens rikeste menn i Abu Dhabi-gruppen.
De nye eierne har som mål å gjøre Manchester City til verdens beste klubblag - og ønsker å kjøpe seg til suksessen.
Stjerne-nei på rekke og rad
Klubben fikk nylig et bud på massive 1,2 milliarder (!) kroner godtatt av
AC Milan på Kaká – men superstjernen selv takket nei til City, til tross for
et tilbud på fem millioner kroner i ukelønn.
Men Kaká er ikke den eneste som har avvist City. Nå kan nemlig den anerkjente engelske avisen The Guardian avsløre at navn som David Villa, Thierry Henry og Gianluigi Buffon takket nei City etter at klubben sendte en forespørsel på spillerne.
Allerede i desember forsøkte City-ledelsen å kjøpe Valencia-stjernene David Villa og David Silva for en samlet pris på godt over 790 millioner kroner.
De kjøpelystne City-lederne var også en tur innom Torino for å forsøke å snappe opp Juventus-keeperen Gianluigi Buffon, men verken spilleren selv eller Juventus var særlig interessert i et salg.
Juventus skal ha kommet med et så stort priskrav at det ble i det meste laget - til og med for Manchester City.
TAKKET NEI: Buffon ønsket seg ikke til City. Foto: MARCO GIGLIO/EPA
Avvist av Barcelona
Heller ikke forsøkt på å kjøpe Thierry Henry og Yaya Touré fra FC
Barcelona har Manchester City lykkes med.
Dermed må pengene fremdeles stå ubrukt på kontoen til de største stjernene inntil videre.
Nederlandske Nigel De Jong, Wayne Bridge og walisiske Craig Bellamy er foreløpig januars eneste innkjøp på City of Manchester Stadium.
IKKE TIL SALGS: Thierry Henry.
Her er Citys drømmekjøp - og trolige overganger:
Spillere som City har vist interesse for:
Gianluigi Buffon
David Silva
Thierry Henry
Yaya Touré
Kaká
David Villa
Ronaldinho
Gianluigi Buffon
Cristiano Ronaldo
Spillere som er klar eller ønsker seg til City:
Craig Bellamy (klar)
Wayne Bridge (klar)
Nigel de Jong (klar)
Scott Parker (vil til klubben)
Roque Santa Cruz (vil til klubben)
| Publisert | 22.01.2009 12.12 |
| Oppdatert | 22.01.2009 16.20 |



