Rooney størst og best igjen
I en omgang lot han lagkameratene gjøre det meste. Men Wayne Rooney ville bli størst og best også i ligacupfinalen. Han sørget for at Manchester United forsvarte tittelen.
Se storkampene på TV - ring 02220
Se alle Premier League-kampene på Sumo
Aston Villa-Manchester United 1-2
Aston Villa bet hardt ifra og ville være med i kampen om sesongens første, og minst gjeve, av de tre store engelske titlene. Rooney startet ikke engang på banen.
Likevel ble det han som avgjorde. Rooney tok ansvar og scoret 2-1-målet som ga seier kvarteret før full tid. Og målet? Det kom med et hodestøt, som er blitt Rooneys nye merkevare.
Headingen var knallsterk og fikk nok kraft i ballen til å overliste Brad Friedel. Senere forsøkte Rooney seg igjen, men det ble med det ene målet.
TV 2 Sporten-fan på Facebook: «Gratulerer med ligacupen, alle Man United-fans» (bli med her)
Egentlig skulle han nok ikke spille mer enn en omgang. Men han måtte utpå allerede før hvilen. Michael Owen, som spilte en strålende kamp, så ut til å ha pådratt seg en strekkskade i et løp. Da var det rett ut.
Tidligere i kampen hadde Owen utlignet Villas tidlige ledermål. James Milner banket ballen i mål fra straffemerket etter bare fem minutter. Straffeavgjørelsen var det ingenting å si på. (©NTB)
| Publisert | 28.02.2010 18.09 |
| Oppdatert | 28.02.2010 19.41 |



