Slik blir deadline day på TV 2
TV 2 følger overgangsvinduets siste dag, minutt for minutt. Slik følger du deadline day!
Se storkampene på TV - ring 02220
Se alle Premier League-kampene på Sumo
Se Deadline Day direkte på TV 2 Sumo nå!
Nervene står i høyspenn for både supportere og de engelske fotballklubbene. Tirsdag går vi nemlig inn i overgangsvinduets siste dag - deadline day.
Hvilke stjerner skifter klubb i siste liten? Hvem står for den store sjokkovergangen? Dette er klubbenes siste sjanse til å sikre seg forsterkninger før en gyver løs på siste halvdel av sesongen.
Kan du skape et vinnerlag? Spill Premier League-manager
Premier League i altomfotball.no: Tabell | Terminliste | Statistikk
For dette kommer til å bli en travel dag for klubbene i Premier League. Fem kamper står på programmet, samtidig som de siste overgangene spikres før vinduet stenger ved midnatt.
– Jeg gleder meg veldig. Flere måneders spekulasjoner når sitt klimaks. Det er jo fryktelig gøy, sier fotballkommentator Kasper Wikestad til tv2.no.
Vi i TV 2 holder deg oppdatert, minutt for minutt, på hvert eneste spark på ballen og alle overgangene til din klubb.
Les også: Her er de 10 heteste stjernene på overgangsmarkedet
Med en rekke eksperter og fotballpersonligheter braker det løs på TV 2 HD PL1 kl.15.30 med nyheter og reaksjoner på alt som rører seg i og rundt klubbene i England, samt de store klubbene ute i Europa. Vi holder det gående til vinduet er lukket og alle overgangene er i boks.
Se sendeskjema for Deadline Day nederst på siden!
DIREKTE PÅ SUMO: Deadline Day!
© TV 2
Programleder Kasper Wikestad får besøk av Aleksander Schau, Thomas Aune, Claus Lundekvam, Trevor Morley, Øyvind Alsaker, Henning Berg, Petter Myhre og Peter Beagrie i studio. I tillegg kommer TV 2-blogger Lars Sivertsen og den britiske fotballjournalisten Iain Macintosh på visitt.
Les også: De bekreftede Premier League-overgangene
Supportere fra QPR, Tottenham, Arsenal og Chelsea skal også være med på å følge utviklingen på overgangsmarkedet, samtidig som vi har reportere på plass i begivenhetenes sentrum i England.
Kommentator Jørn Sundby og reporter Mathias Skarpaas gir deg de siste oppdateringene fra Manchester, mens Jon Martin Henriksen er på plass i Sky Sports sine lokaler for å formidle siste nytt.
Jon Hartvig Børrestad holder det også gående i studio, der han og en rekke eksperter vil følge den pågående Premier League-runden.
Vi holder deg også oppdatert på alle de bekreftede overgangene og de siste ryktene på tv2.no/sport. Fra morgenen av kan du følge spenningen minutt for minutt i vår livechat. Her vil også ekspertene selv delta og svare på dine spørsmål.
Hva forventer du deg av deadline day? Delta i diskusjonen i kommentarfeltet nederst på siden!
Slik følger du deadline day på tv:
12.30: Sportslunsj på tv2.no og Nyhetskanalen
TV 2 Zebra:
1800 – 2000 Deadline Day-sending
2300 – 0100 Deadline Day-sending
TV 2 HD PL1:
1530 - 2000 Deadline day-sending
2000 - 2300 Build up, pause og kamp
2300 - 0100 Deadline day-sending. (Her gir vi deg siste nytt på overgangsmarkedet, kampreferater fra Premier League-runden, samt reaksjoner på dagens begivenheter)
Har du Sumo-abonnement, kan du selvsagt følge alt dramaet direkte der også.
Sumo: Deadline Day, del 1 (fra 15.30-20.50)
Sumo: Deadline day, del 2 (fra 23.05-01.00)
DIREKTE PÅ SUMO NÅ: Deadline Day
© TV 2
