Rooney-familien ber om ro og fred
- De siste seks dagene har vært ekstremt smertefulle for oss og familiene våre.
Se storkampene på TV - ring 02220
Se alle Premier League-kampene på Sumo
Prostitusjonsskandalen rundet Wayne Rooney har den siste uken ført til at familien er blitt beleiret av engelsk presse. Nå ber Wayne og Coleen Rooney om ro for å få orden på ekteskapet igjen.
- De siste seks dagene har vært ekstremt smertefulle for oss og familiene våre. Det vil være like umulig for oss, som for noen familie, å gjøre forsøk på å løse noe som helst så lenge mediekjøret pågår slik det gjør nå med så mange upresise og uriktige historier. Vi ber derfor mediene om å respektere vårt privatliv og vår rett som familie til å håndtere disse sakene privat, sier paret i en uttalelse som er gjengitt i britiske medier.
En preget Wayne Rooney forlot i dag parets hjem i Prestbury. I morgen er han aktuell for Manchester Uniteds kamp mot Everton.
Manager Sir Alex Ferguson nektet i dag å svare på spørsmål om saken på sin pressekonferanse.
| Publisert | 10.09.2010 21.57 |
| Oppdatert | 10.09.2010 21.59 |

