Manchester United-legender kjemper om Wolves-jobben
Roy Keane og Steve Bruce er favoritter til å overta Wolverhampton.
Se storkampene på TV - ring 02220
Se alle Premier League-kampene på Sumo
London (TV 2 Sporten): Wolverhampton er fortsatt managerløse etter at Mick McCarthy fikk sparken. Alan Curbishley var klubbens førstevalg, men den tidligere Charlton- og West Ham-sjefen takket nei etter å ha vært i samtaler med Premier League-bunnlaget.
Steve Bruce, som mistet jobben i Sunderland før jul, har seilet opp som favoritt etter Curbishleys nei, men ifølge Daily Mail kan det være et annet navn som står over den tidligere midtstopperkjempen på listen.
Keane favoritt?
Bruce sin gamle lagkamerat i Manchester United, Roy Keane, kan være mannen som Wolverhampton er ute etter.
40-åringen har ikke vært manager siden han fikk sparen i Ipswich forrige sesong, og for øyeblikket nyter han tilværelsen som fotballekspert på ITV.
Iren har, i liket med Bruce, vært innom Sunderland, men også han måtte forlate Stadium of Light.
Nye intervjuer
Denne uken skal Wolves ut i nye intervjuer med de ulike kandidatene, og håpet er at de kan få en manager på plass i tide til helgens Premier League-møte med Newcastle.
- Men vi kan ikke være helt sikre på at vi rekker å få det til. Jeg håper fansen forstår at det er en pågående prosess, og at vi føler oss trygge på at vi finner en god kandidat, sier direktør Jez Moxey ifølge Daily Mail.
I første omgang skal ulvene ønske å finne en manager som leder laget ut sesongen, men det er noe Steve Bruce ikke er spesielt interessert i.
Kan du skape et vinnerlag? Spill Premier League-manager
Premier League i altomfotball.no: Tabell | Terminliste | Statistikk
TIL WOLVES? Steve Bruce. Foto: Owen Humphreys/Pa Photos
Sportslig ansvarlig
Han vil imidlertid bli sportslig ansvarlig på Molineux dersom de kan tilby ham en langtidskontrakt.
Det har medført at Wolverhampton nå vurderer om blant andre Roy Keane kan passe bedre.
Daily Mail hevder at den tidligere Manchester United-kapteinen trives så godt i TV-jobben at det ikke er noen automatikk i at han vil signere for Wolves.
| Publisert | 20.02.2012 11.24 |
| Oppdatert | 20.02.2012 11.25 |

