Hysén mener Toivonen må gripe sjansen i Liverpool
- Ta sjansen, kjør for faen, sier Glenn Hysén.
Se storkampene på TV - ring 02220
Se alle Premier League-kampene på Sumo
Den Liverpool-aktuelle svensken Ola Toivonen får dette krystallklare rådet fra den tidligere Liverpool-kapteinen i et intervju med Aftonbladet.
Om Toivonen er klar for dette er vel egentlig meget sannsynlig om ambisjonsnivået er som andre fotballspilleres, men om Toivonens klubb PSV er like klar for et salg er et spørsmål med klare økonomiske forbehold. Svensken har vært i kjempeslag i sesonginnledningen, og det er utvilsomt at det ikke blir noen billig handel.
PSV vil trolig ikke nøye seg med noe under et nisifret beløp i pengepungen; 100 millioner kroner.
Rett mann
Aftonbladet mener på sin side at Liverpool er klare for å bla opp så mye som
130 millioner for den høyreiste lysluggen, og Glenn Hysén er ikke i tvil om
at det er vel anvendte penger.
-Ola ser «jäkligt» bra ut akkurat nå, og jeg tror han er en spilletype Liverpool trenger. Akkurat den rollen som Ola har, som slepen spiss er det behov for. Man trenger ingen «speedkula» der, men noen som kan ligge i vakuumet melom midtbanen og angrepet og styre, analyserer Hysén.
Glenn Hysén vil se ny svenske i Liverpool-drakten. Foto: GEORGE HERRINGSHAW/ASSOCIATED SPORTS PHOTOGRAPHY
Utfordrende tempo
Selv om Hysén beundrer 24-årige Toivonens ferdigheter, og mener han har alle
kvaliteter som behøves, har han likevel et ankepunkt å trekke frem rundt
overgangen fra nederlandsk til engelsk fotball.
- Det store spørsmålet er om han tar tempoet. Uansettt ville det vært veldig interessant å se ham i den rollen i Liverpool.
Skysports meldte i går at Liverpool forbereder et bud på 10 millioner pund for Toivonen i løpet av kort tid. Det spørs i så fall om David N'Gog må belage seg på å fortsette å score for å beholde plassen nå som Fernando Torres er tilbake fra skade.
| Publisert | 17.08.2010 18.10 |
| Oppdatert | 17.08.2010 18.10 |

