Everton:

Hjemvendte Pienaar senket Chelsea

Den hjemvendte sønn senket Chelsea i Goodison Park-comebacket.

Se storkampene på TV - ring 02220
Se alle Premier League-kampene på Sumo

Everton - Chelsea 2-0:
Steven Pienaar returnerte til Everton i løpet av de siste minuttene av overgangsvinduet 31. januar. Det er det nok ingen på Merseyside som er lei seg for i dag. Sørafrikaneren ble den store helten da hjemmelaget senket Chelsea lørdag. Allerede i åpningsminuttene scoret midtbanespilleren, og i 2. omgang doblet Denis Stracqualursi Everton-ledelsen med en iskald avslutning.

Se scoringene i videovinduet øverst!

Drømmestart for Everton
Allerede i kampens sjette minutt kom åpningsscoringen på Goodison Park. Et mislykket taklingsforsøk fra Frank Lampard havnet i beina på Steven Pienaar, som alene med keeper Petr Cech var sikkerheten selv. Avslutningen gikk høyt i målet og var utagbar for tsjekkeren.

Den hjemvendte sønn fikk med det den re-debuten han hadde drømt om, med en scoring som kom som et sjokk for både hjemme-og bortesupportere. Everton er nemlig det laget som scorer færrest mål av samtlige i første omgang denne sesongen.

DEN HJEMVENDTE SØNN: Steven Pienaar setter inn 1-0 bak en sjanseløs Petr Cech.DEN HJEMVENDTE SØNN: Steven Pienaar setter inn 1-0 bak en sjanseløs Petr Cech. Foto: Peter Byrne/Pa Photos
Halvsjanser for Chelsea, men 1-0 til pause
Etter snaue halvtimen bestemte Juan Mata seg for å ta tak, og serverte lagkameratene ved to anledninger. Først fant han Daniel Sturridge, men hans skuddforsøk ble blokkert. To minutter senere var det derimot Frank Lampard som ble servert av spanjolen, men denne gang gikk avslutningsforsøket med venstrefoten til side for Tim Howard i Everton-buret.

Like før pause fikk Raúl Meireles kampens første gule kort, men stort flere høydepunkter var det ikke i 1.omgang, og lagene gikk derfor til pause på stillingen 1-0 på Goodison Park.

Gule kort for Chelsea-stjernene
I begynnelsen av 2. omgang begynte frustrasjonen å bre seg hos bortelaget, og etter 53 minutter ble Bosingwa den andre portugiseren i boken til dommer Mike Jones. Etter snaue halvtimen fikk Fernando Torres være med i det samme selskapet, da hans håpløse taklingsforsøk på en leken Steven Pienaar endte i bortelagets tredje gule kort.

Stracqualursi doblet ledelsen
Tjue minutter før slutt var det dags for dagens andre Everton-scoring. Denis Stracqualursi var plutselig gjennom, og alene med Cech gjorde argentineren ingen feil. Spissen, som bærer kallenavnet «Big Tevez» grunnet sin likhet med City-spissen, satte med det inn sitt første Premier League-mål noensinne.

I det 75. minutt ble dagens største Everton-helt Steven Pienaar byttet ut til trampeklapp fra hjemmepublikummet. Også bortelaget gjorde endringer, og blant annet Romelu Lukaku kom inn for André Villas-Boas' mannskap. Ti minutter før slutt kunne belgieren skapt fornyet spenning, men takket være oppofrende keeperspill fra Tim Howard endte det med 2-0 til hjemmelaget.

Everton ser oppover
Med tre nye poeng fortsetter Everton sin ubeseirede rekke, som nå strekker seg til fem kamper. Mersyesiderne kan for alvor begynne å se oppover på tabellen, og de er nå bare seks poeng bak byrival Liverpool. Chelsea på sin side har kun vunnet to av de siste ti og ble passert av Arsenal i kampen om Champions League-billetter.

Kan du skape et vinnerlag? Spill Premier League-manager
Premier League i altomfotball.no: Tabell | Terminliste | Statistikk

Forrige side
Neste side
reklame
Comments powered by Disqus