Se storkampene på TV - ring 02220
Se alle Premier League-kampene på Sumo
Sky Sports melder søndag at Manchester City-spissen Carlos Tevez returnerer til Manchester og stiller seg selv disponibel for spill igjen på Etihad Stadium.
Ifølge rapporter i Argentina skal Tevez være klar til å returnere til England, og da TV 2 Sportens Øyvind Alsaker intervjuet City-trener Roberto Mancini etter søndagens 1-0-seier over Aston Villa var ikke italieneren negativ.
- Jeg vet ikke. Neste uke, kanskje? svarte treneren filosofisk.
Har vært i unåde i over fire måneder
Spekulasjoner vil ha det til at dersom argentinske Tevez unnskylder seg overfor Mancini etter måten han oppførte seg på da han nektet å varme opp i kampen mot Bayern München i september, kan det være duket for et sensasjonelt comeback i innspurten av sesongen.
- Carlos kjenner til situasjonen, og vi har ingen problemer, avsluttet Mancini med et glimt i øyet til TV 2s kommentator Øyvind Alsaker.
Tar du sjansen på å hente Tevez til ditt lag? Spill Premier League-manager
Premier League i altomfotball.no: Tabell | Terminliste | Statistikk
På pressekonferansen etter kampen snakket Mancini mer om temaet.
– Det er opp til ham, og Carlos kjenner til situasjonen. Jeg snakket med han en uke etter det som skjedde i München, og han vet alt, sier Mancini.
Unnskyldning
City-bossen vil ikke ha problemer med å bruke den kontroversielle angriperen i Premier League-innspurten dersom han ber om unnskyldning for spillenekten.
– Det er normalt. Etter det kan Carlos trene og få spille hvis han er i form.
Engelsk presse spekulerer i at spissen vil returnere til Manchester i løpet av neste uke, og Mancini hinter til at Tevez vil møte opp på treningsfeltet på Carrington i nær fremtid.
– Jeg håper det.
Svarte etter United-seier
Etter Manchester Uniteds seier over Liverpool i går, måtte City slå Aston Villa for å ta tilbake serieledelsen. Mancini er tilfreds med måten hans mannskap responderte på.
– Jeg er fornøyd med alle spillerne. Vi leverte en god kamp.
Joe Harts mesterlige redning i sluttminuttene sørget for at City-spillerne kunne juble foran egne fans på vei inn i garderoben.
– Det er viktig å ha en god keeper, og det er Joe. Han er bare 24 år, og han må fortsette med å forbedre seg. Han kan bli en av de beste keeperne i verden, sier Mancini, som mener det fortsatt finnes andre sisteskanser som er på et høyere nivå.
Mancini har selvsagt fått med seg oppstyret med Luis Suárez på Old Trafford i går. City-manageren vil imidlertid ikke uttale seg om saken.
– Jeg har en mening, men jeg sier ikke hva jeg mener, smiler han lurt.
