Hangeland avviser at Fulham-avtalen er i boks
- Men vi har blitt enige om hva jeg ønsker i kontrakten, sier han til TV 2 Sporten.
Se storkampene på TV - ring 02220
Se alle Premier League-kampene på Sumo
Craven Cottage/Bergen (TV 2 Sporten): Tidligere denne uken meldte Sky Sports at Brede Hangeland er enig med Fulham om en kontraktsforlengelse.
Kun små detaljer skulle gjenstå før Hangeland ville signere på kontrakten som trolig strekker seg ut sesongen 2013.
Engelske medier har tidligere hevdet at nordmannen vil få en årslønn på rundt 20 millioner kroner i sin nye, lukrative avtale.
Etter kampslutt i onsdagens 3-0-seier over Blackburn innrømmet imidlertid Fulham-stopperen av ingenting er avklart.
- Det er tydeligvis noen i Sky Sports som vet mer enn meg om dette. Men du får spørre (agent) Rune Hauge. Det er han som tar seg av det, mens jeg spiller fotball, sier Hangeland til TV 2 Sporten.
Og legger til:
- Vi har blitt enige om hva jeg ønsker i kontrakten. Jeg regner med at Rune Hauge vil kontakte meg når ting er i orden.
Premier League i altomfotball.no: Tabell | Terminliste | Statistikk
Har du Hangeland på laget? Spill Premier League-manager nå
Hangeland uttalte til TV 2 Sporten tidligere denne måneden at han er svært interessert i å forlenge kontrakten sin med Fulham.
- Jeg har lyst til å forlenge, men det må være noe begge parter er fornøyd med, fortalte Hangeland.
Og:
- Jeg har ingenting i mot å bli. Tiden i Fulham har vært en eneste lang opptur, sa Hangeland.
Rogalendingens nåværende kontrakt med Fulham går ut etter 2011-sesongen.
| Publisert | 26.11.2009 07.23 |
| Oppdatert | 26.11.2009 09.13 |



