«End of the World for Beckham»
David Beckhams skade preger overskriftene i England. Les hva engelske aviser skriver her!
Se storkampene på TV - ring 02220
Se alle Premier League-kampene på Sumo
VIDEO: Se Beckham pådra seg skaden i videovinduet øverst!
London/Bergen (TV 2 Sporten): David Beckham har røket akillessenen, og mister VM for England.
LES OGSÅ: Frykter
Beckham er ferdig
LES OGSÅ: VM
ryker for Beckham
LES OGSÅ: Frykter
Beckham er ferdig
Det preger overskriftene i England. Omtrent samtlige aviser har David Beckhams skade på sin førsteside.
Dette skriver engelske aviser om Beckhams skade:
The Sun:
Overskrift: «Ace in Tears At Achilles Injury – Becks’ World
Cup KO»
Generelt bare oppsummering av nyhetene samt en «post mortem»-type oppsummering av karrieren. Terry Venables sier imidlertid:
- Et stort tap for David Beckham og et stort tap for England. David elsket å spille for England.
Og:
- Han har vært utrolig tålmodig og gjort alt riktig, jeg er sikker på at Fabio Capello ville plukket han ut i VM-troppen. Selv om han trolig ikke ville startet, gir han fantastiske muligheter fra benken om ting ikke går etter planen. Særlig når du trenger noen til å bombardere innlegg de siste 15-20 minuttene av en kamp. Veldig, veldig trist. Han har hatt en fantastisk karriere, men det er vanskelig å forestille seg David i et mesterskap etter dette.
Daily Mirror
Overskrift: End of the World for Beckham
Praktisk talt ingenting av interesse. Slag inn nyhetene fra agencies før avispressa begynte å spinne.
Daily
Mail
Overskrift: World’s End
Samme her, kun samme gamle fra agencies. Kun en halvside totalt.
The Independent
Overskrift: «They Think It’s All Over» (referanse til
populært fotball-quiz TV program)
Bra sak av Sam Wallace, her er noen utdrag:
- Hvis det er noen trøst for Fabio Capello etter at han hørte nyheten om Beckhams achillesskade, var det i så fall: det var i alle fall ikke Wayne Rooney.
- Beckham var ikke nødvendigvis en viktig del av Capellos VM-planer, men han var et interessant alternativ; en spiller som alltid bød på andre kvaliteter når det gjaldt å bryte ned en motstander.
- Den største skuffelsen er det Beckham selv som kjenner. Selv om han alltid har tatt mye plass rundt landslaget, har han vist enorm vilje til å fly frem og tilbake fra Los Angeles til å være med rundt England.
The
Daily Telegraph
Overskrift: Beckham out of World Cup
Henry Winter trekker parallell til John Barnes og Euro 92:
- Selv for de som mente Beckhams nytteverdi for landslaget var over, er dette utrolig leit.
- John Barnes’ uhell kvelden før Euro 92 gir en mørk prognose om hva som venter Beckham. Under en vennskapskamp i Helsinki (3. Juni, 1992) falt Barnes over ende, skrikende fra full hals. Så smertefullt var uhellet at England-vingen tittet forbannet rundt seg for å finne ut hvem som hadde forårsaket skaden. Uskyldige Erik Holmgren, den finske midtstopperen, fikk passet påskrevet (selv om ingen var i nærheten av Barnes da skaden inntraff).
- Dagen etter ble Barnes operert. Så vidt ute av narkoserusen spurte han kirurgen hvor lenge han ble ute. «Syv måneder», var svaret. Fem måneder var Barnes tilbake på banen, men han ble aldri den samme igjen.
- Sommerens VM handler om fart, fart og mer fart. Den lille akselerasjonen som Beckham hadde i beina som ung hadde allerede visnet bort og er nå definitivt vekk. Allikevel må vi ha sympati med Beckham. For alt sirkuset rundt Beckham, var han fortsatt et forbløffende ydmykt menneske, totalbesatt av fotball og å miste VM er et stort slag for han.
The Guardian
Overskrift: Over And Out
Igjen kun oppsummering av facts.
| Publisert | 15.03.2010 12.07 |
| Oppdatert | 15.03.2010 12.16 |



