Cardiff vil hente hjem Bellamy
Bråkmakeren vurderer sjokkovergang til Championship-klubben.
Se storkampene på TV - ring 02220
Se alle Premier League-kampene på Sumo
Craig Bellamy blir sjelden flere sesonger i samme klubb, og denne gangen kan 30-åringen havne i hjembyen.
Bellamy var tilstede da Cardiff City tapte playoffinalen mot Blackpool, og klubben har allerede lagt en slu plan for å lokke til seg waliseren, skriver The Daily Mirror.
Planen involverer én stk bråkebøtte, noen rike klubbeiere og flere dumsnille Manchester City-sjefer.
- Gjør «Årets kupp»
Cardiff-manager Dave Jones har fått beskjed fra klubbens malaysiske eiere om
å gjøre «Årets kupp».
Craig Bellamy er født i Cardiff og skal ifølge avisen være interessert i å gå ned en divisjon, men da kreves det penger.
Manchester City-spissen tjener nesten 40 millioner kroner i året og er verdsatt til nesten 70 millioner kroner. Fullt så mye ønsker ikke Cardiff-eierne å svi av på én spiller.
Derfor har klubben informert Bellamy om at overgangen kan ordnes på to måter.
Må be City betale lønna
Den angressive spissen må enten be City si ham opp og deretter få klubben til
å kompensere for millionene han går glipp av i Cardiff.
Hvis ikke City går med på dette, skal Cardiff forsøke å låne spilleren og la City betale en vesentlig del av lønna.
Så spørs det om Manchester-klubben synes planen er like genial. Kjøpeglade Tottenham og Everton skal også være interessert i å hente hurtigtoget, som ikke er den største favoritten til City-manager Roberto Mancini.
| Publisert | 27.05.2010 11.18 |
| Oppdatert | 27.05.2010 11.18 |



