Benitez nekter å gi opp gulldrømmen
Rafael Benitez minner om at Manchester United også skal møte Arsenal i ligainnspurten.
Se storkampene på TV - ring 02220
Se alle Premier League-kampene på Sumo
I en festfyrverkeri av en fotballkamp spilte Liverpool og Arsenal 4-4 på Anfield tirsdag kveld.
Kampen vil skrive seg inn i historiene som en av de mest underholdende i Premier Leagues historie.
Men poengdelingen for Liverpool var en strek i regningen i gullkampen. For selv om Liverpool topper tabellen på bedre målforskjell, har rivalene fra Old Trafford to kamper mindre spilt.
Nekter å gi opp gulldrømmen
Liverpools manager Rafael Benitez nekter imidlertid å gi opp drømmen om
gull - og minner om at også Manchester United skal møte Arsenal.
- Manchester United skal møte Arsenal og Chelsea. United er et godt lag, men du vet aldri hva som skjer, sier Benitez.
Og slår fast:
- Vi tok poeng mot et veldig godt lag og det er vi som topper tabellen. Det er klart at vi ønsket å vinne denne kampen, så det er skuffende. Men vi scoret fire mål og det er tilfredsstillende.
Benitez mener presset fremdeles er på Manchester United.
- De er i førersetet, men vi skal fortsette å utfordre dem. Vi viste i kampen mot Arsenal at vi er i stand til å kjempe til siste slutt, sier spanjolen.
Se Benitez snakke:
- Gullkampen er åpen!
Arsenals manager Arsene Wenger lover Benitez å ikke gi Manchester United
en hjelpende hånd.
- Det jeg vil si til Liverpool er at de ikke må være bekymret, fordi vi ønsker å vinne mot United. Jeg mener gullkampen er svært åpen nå, sier franskmannen.
| Publisert | 22.04.2009 07.51 |
| Oppdatert | 22.04.2009 18.33 |



