- Tevez vil bli
Og Ferguson vil beholde argentineren.
Se storkampene på TV - ring 02220
Se alle Premier League-kampene på Sumo
Carlos Tevez skal ha fortalt argentinsk radio om sin mulige United-exit fredag og argentineren ble hevdet å være på vei til Liverpool.
Dette har fått Sir Alex Ferguson til å rykke ut og insistere på at Tevez fortsatt er ønsket i Manchester United neste sesong.
- Jeg tror at han ønsker å bli her, og det er noe vi har jobbet mot. Jeg har fortalt ham det gjentatte ganger, sier Ferguson ifølge The Guardian.
Etter snart to år på lån i United må den gjeldstyngede klubben bla opp angivelig rundt 200 millioner for å beholde angriperen.
Fjerdevalg
Med Wayne Rooney, Cristian Ronaldo og Dimitar Berbatov tilsynelatende foran i
køen spekuleres det i at Uniteds eiere synes det er for heftig.
Selv klager Tevez også på at de tre andre blir foretrukket når de store kampene spilles.
- Det er et annet spørsmål, men han har spilt en del store kamper. Jeg vil ikke at han skal være misfornøyd for han er en viktig spiller for oss.
- Det vanskelige skyldes valgmulighetene mine. Jeg hentet Berbatov og har et spissalternativ i Ronaldo. Du skaper trøbbel for deg selv fordi alle gode spillere vil spille hver kamp, sier United-manageren.
Lurt av pressen
Han tror argentineren har blitt lokket ut på glattisen i sine uttalelser.
- Han gjør intervjuer i Sør-Amerika, ikke i England, så du kan tenke deg hvordan de lurer ham til å si ting han kanskje ikke tror eller mener.
| Publisert | 25.04.2009 10.12 |
| Oppdatert | 25.04.2009 16.37 |



