- Liverpool vurderer å selge Aquilani med tap
Liverpool vil rydde opp i rekkene på Anfield i sommer.
Se storkampene på TV - ring 02220
Se alle Premier League-kampene på Sumo
Liverpool ønsker å bygge opp en ny slagkraftig stall og er forberedt på å selge flere spillere i sommer, skriver The Daily Mirror onsdag.
En av spillerne klubben vurderer å selge er den italienske midtbanespilleren Alberto Aquilani, som ble hentet for 200 millioner kroner foran årets sesong.
- Selger Aquilani med tap
Liverpool skal - ifølge The
Daily Mirror - være klar til å selge Aquilani for rundt 70
millioner kroner.
Italieneren kan dermed komme til å ha kostet Anfield-klubben rundt 10 millioner kroner per kamp.
Midtbanespilleren er blant de best betalte spillerne på Anfield, og tjener rundt 700.000 kroner i sin nåværende kontrakt. Nå skal manager Rafael Benitez altså vurdere å selge spilleren, som kun har startet 12 kamper etter overgangen fra Roma i fjor sommer.
Skadeproblemer er imidlertid hovedårsaken til at Aquilani ikke har spilt oftere for Liverpool.
SELGES? Ngog kan forlate Liverpool i sommer. Foto: Tim Hales/AP
Flere på vei ut?
Fiorentina skal være interessert i å hente Aquilani tilbake til
Serie A, og en prislapp på 70 millioner kroner skremmer ikke klubben.
Ryan Babel , David Ngog, Nabil El Zhar, Philipp Degen, Fabio Aurelio, Damien Plessis og Diego Cavalieri er andre spillere som vurderes solgt på Anfield for å gjøre plass til nye spillere.
| Publisert | 12.05.2010 08.08 |
| Oppdatert | 12.05.2010 20.22 |



