LEGO kan ødelegge for Ståle
Forberedelsene til FC Københavns Uefacup-kamp mot Manchester City kan bli ødelagt av LEGO World.
Se storkampene på TV - ring 02220
Se alle Premier League-kampene på Sumo
Forberedelsene til FC Københavns Uefacup-kamp mot Manchester City kan bli ødelagt av LEGO.
Vintertemperaturene studeres nøye av Solbakken for tiden, for om det blir frostvær får FCK-treneren et problem.
Da har han nemlig ikke noe sted å trene før den viktige Uefacup-kampen.
Nordmannens sikkerhet er normalt den oppvarmede banen i Parken, men den er opptatt av LEGO World hele denne uken på grunn av vinterferie.
I verste fall blir FCK nødt til å reise til Spania bare ni dager før den viktige kampen - bare fire dager etter at laget returnerte fra nettopp Spania.
- Det gjør det vanskelig for oss at vi ikke kan trene i Parken, og i stedet kan bli tvunget til å reise til utlandet. Men vi har vært forberedt på at Parken ikke er klar og ikke kan være vår sikkerhet. I stedet må sikkerheten være at vi kan ta et fly om det blir krise, sier Solbakken til Sporten.dk.
- Vi kan så trene i Parken igjen på tirsdag, så vi vender nok hjemover noen dager før kampen mot Manchester. Det er selvsagt ikke helt optimalt, men det er jo også viktig å ha LEGO World, sier Solbakken.
LEGO OPPTAR PARKEN: Ståle Solbakken må vike for LEGO. På bildet vises en LEGO-versjon av Barack Obamas innsettelse som president. Foto: VALERIE MACON/AFP
| Publisert | 11.02.2009 11.04 |
| Oppdatert | 11.02.2009 14.25 |


