Demidov: - Vi må vise en enorm vinnervilje
Vadim Demidov får «Annan-rollen» mot FC København.
Se storkampene på TV - ring 02220
Se alle Premier League-kampene på Sumo
København/Bergen (TV 2 Sporten): Anthony Annan må stå over den avgjørende playoffkampen mot FC København på grunn av suspensjon.
Nils Arne Eggen har gitt midtstopper Vadim Demidov oppgaven som Rosenborgs forstyrrende element på midtbanen.
- Men dette blir ikke en Annan-rolle. Jeg skal gjøre den til min egen. Per og Markus, som spiller indreløpere, har masse løpskapasitet. Jeg er flink i duellspillet og vinne andreballene, og gi ballen videre, forklarer Demidov.
Vinner Rosenborg – eller spiller uavgjort – vil trønderne sikre seg billett til gruppespillet i Europas gjeveste klubbturnering.
- Enormt stort
Trolig vil Mesterliga-spill gi Rosenborg over 100 millioner kroner i rene
plussinntekter.
- Det vi må gjøre er å vise en enorm vinnervilje, som vi har vist i hele år og i fjor. Dette blir virkelig en enorm stor kamp, og det er vi klar for, sier Demidov.
- Er Mesterliga-spill noe du har drømt om?
- Nei, om natten så sover jeg. Det vil være stort å komme til Mesterligaen, men først må vi spille denne kampen her i vindbyen København, minner han om.
KLAR FOR FCK-KAMPEN: Vadim Demidov får Annan-rollen mot FCK.
Eggen imponerer
Eggens comeback på Lerkendal har imponert Demidov.
- Han har vært strålende fra dag én på Lerkendal, og blandingen av Hamrén og Eggen har fungert utmerket de siste årene, skryter RBKs midtbaneanker mot FCK.
| Publisert | 25.08.2010 07.48 |
| Oppdatert | 25.08.2010 08.24 |


