Andresen om Hussain: – Var helt uenig i planen vår
VIF-sjefen avslører bakgrunnen for Etzaz Hussains overraskende klubbskifte.
Se storkampene på TV - ring 02220
Se alle Premier League-kampene på Sumo
Torsdag ble det klart at Etzaz Hussain forlater Vålerenga til fordel for Fredrikstad, kun to måneder etter at han kom til osloklubben fra Manchester United.
La frem tippeligaplan
Nå forteller VIF-sjef Martin Andresen om bakgrunnen for det overraskende
klubbskiftet.
– Vi brukt litt tid på å kartlegge Etzaz. Vi kjente han fra gammelt av, men ikke så godt fra de siste årene. Vi la frem en plan for hvordan vi mente han skulle bli tippeligaspiller så fort som vi synes, og hva vi mente burde jobbes med, sier Andresen til TV 2 Sporten.
Se intervju med Andresen øverst i artikkelen
– Ble utålmodig
Responsen fra unggutten var imidlertid ikke som ventet.
– Han var helt uenig i planen vår, og da fant vi sammen ut at det var best at han gikk en annen plass, sier VIF-treneren, som bekrefter at det var Hussain som ble utålmodig.
– Ja, det var mest det.
Uproblematisk for VIF
Til tross for at 18-åringen regnes som et av norsk fotballs største talent,
synes ikke Andresen at det er noe stort slag å miste Hussain.
– Det er ikke vits at vi, eller han, bruker tid og ressurser på det, når vi er uenig om fremgangsmåten, mener Andresen.
| Publisert | 18.03.2011 11.55 |
| Oppdatert | 18.03.2011 11.55 |


