TV 2 har sikret seg rettigheter til å vise treningskamper med de største Premier League-lagene denne sommeren. Blant kampene som er bekreftet kan du se Liverpool, Manchester United, Arsenal, Manchester City, Chelsea, Leicester, West Bromwich, Crystal Palace, Bournemouth, Newcastle, Everton, Brighton, Stoke, Watford, West Ham, Southampton og Huddersfield. Eventuelle nye kamper vil bli lagt til i bunnen av denne artikkelen.

– Ventetiden til en ny Premier League-sesong er alltid for lang, men dette er en meny som kan stille sulten blant seerne våre, sier Vegard Jansen Hagen, sportsredaktør i TV 2.

– De tre klubbene med flest supportere i Norge – Manchester United, Liverpool og Arsenal – er spesielt sterkt representert med en rekke spennende oppgjør. I tillegg skal vi supplere listen med flere titalls kamper med andre Premier League-klubber. Vi skal sørge for at ventetiden flyr av gårde, sier han.

TV 2 har sikret seg rundt 50 treningskamper med Premier League-lag som vil vises på TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo denne sommeren. Blant sommercupene og treningskampene som er bekreftet er Arsenals Summer Tour fra 13. – 22. juli, Premier League Asia Trophy fra 19. – 22. juli, Emirates Cup 29. – 30. juli, samt en rekke treningskamper med blant andre Liverpool, Manchester United og en rekke andre lag som nevnt over.

– Det er svært gledelig å kunne tilby attraktivt live-innhold til seerne våre gjennom sommer-månedene. 12. august er det seriestart i Premier League og det markerer også premieren på vårt nye sportsstudio i TV 2. Da skal vi ta Premier League-dekningen til enda et nytt nivå, fortsetter Vegard Jansen Hagen.

TV 2 vil følge sommerens spennende overganger tett, og vil også tilby en rekke egenproduserte høydepunktmagasiner fra Premier League.

Foreløpig kampoversikt:

Samtlige kamper sendes også på tv2sumo.no!

(Vi tar forbehold om at det kan komme endringer på kamper, tidspunkt og kanal)

8. juli kl. 16.00: Ajax - Werder Bremen (TV 2 Sportskanalen)
10. juli kl. 20.00: Xamax Neuchatel - Stoke (TV 2 Sport Premium)
11. juli kl. 20.00: Lausanne - Valencia (TV 2 Sportskanalen)
12. juli kl. 20.00: Young Boys - Stoke (TV 2 Sportskanalen)
12. juli kl. 20.45: Tranmere - Liverpool (TV 2 Sport Premium)
13. juli kl. 12.00: Sydney FB – Arsenal (TV 2 Sport Premium)
13. juli kl. 20.30: Valencia - Sporting Lisboa (TV 2 Sportskanalen)
14. juli kl. 18.00: Fortuna Düsseldorf - Brighton (TV 2 Sport Premium)
14. juli kl. 20.30: Wigan - Liverpool (TV 2 Sport Premium)
14. juli kl. 20.30: Málaga - Sheffield Wednesday (TV 2 Sport Premium 2)
15. juli kl. 11.00: Western Sydney Wanderes – Arsenal (TV 2 Sport Premium)
15. juli kl. 16.30: St. Gallen - Southampton (TV 2 Sport Premium)
15. juli kl. 17.30: Monaco - Stoke (TV 2 Sport Premium 2)
15. juli kl. 19.00: Bournemouth - Estoril (TV 2 Sport Premium)
15. juli kl. 21.00: Marseille - Fenerbahce (TV 2 Sport Premium)
16. juli kl. 04.00: LA Galaxy – Manchester United (TV 2 Sport Premium)
16. juli kl. 17.00: Monaco - PSV Eindhoven (TV 2 Sport Premium)
17. juli kl. 18.30: Sturm Graz - West Ham (TV 2 Sport Premium)
17. juli kl. 20.00: Athletic Bilbao - Fenerbahce (TV 2 Sport Premium 2)
18. juli kl. 04.00: Real Salt Lake – Manchester United (TV 2 Sport Premium)
18. juli kl. 17.00: Watford - Viktoria Plzen (TV 2 Sport Premium)
18. juli kl. 20.30: Marseille - Sporting Lisboa (TV 2 Sportskanalen)
19. juli kl. 12.00: Leicester – West Bromwich (TV 2 Sport Premium)
19, juli kl. 14.30: Liverpool – Crystal Palace (TV 2 Sport Premium)
19. juli kl. 19.00: Twente - Everton (TV 2 Sport Premium)
20. juli kl. 19.00: West Ham - Fulham (TV 2 Sport Premium)
21. juli kl. 03:30: Manchester City – Manchester United (TV 2 Sport Premium)
21. juli kl. 20.00: Marseille - Athletic Bilbao (TV 2 Sportskanalen)
22. juli kl. 12:00: Bronsefinale i Asia Trophy (TV 2 Sport Premium)
22. juli kl. 14:30: Finale i Asia Trophy (TV 2 Sport Premium)
22. juli kl. 14.45: Chelsea – Arsenal (TV 2 Sport Premium 2)
22. juli kl. 16.00: Watford - Eibar (TV 2 Sportskanalen)
23. juli kl. 23.00: Manchester United - Real Madrid (TV 2 Sport Premium)
26. juli kl. 20.45: Luton - Leicester (TV 2 Sport Premium)
26. juli kl. 20.45: Burton - West Bromwich (TV 2 Sport Premium 2)
27. juli kl. 01:30: Barcelona – Manchester United (TV 2 Sport Premium)
27. juli kl. 18.30: Bayer Leverkusen - Antalyaspor (TV 2 Sport Premium)
28. juli kl. 18.30: West Ham - Werder Bremen (TV 2 Sport Premium)
29. juli kl. 15.00: Leipzig - Sevilla (TV 2 Sportskanalen)
29. juli kl. 16.00: Wolverhampton - Leicester (TV 2 Sportskanalen)
29. juli kl. 16.00: Mainz - Newcastle (TV 2 Sumo)
29. juli kl. 16:30: West Ham - Werder Bremen (TV 2 Sport Premium 2)
29. juli kl. 17.00: Hertha Berlin – Liverpool (TV 2 Sport Premium)
29. juli kl. 17.20: Arsenal – Benfica (TV 2 Sport Premium 3)
30. juli kl. 15.00: Leipzig - Benfica (TV 2 Sport Premium 2)
30. juli kl. 16.00: Bournemouth - Valencia (TV 2 Sport Premium)
30. juli kl. 17.20: Arsenal – Sevilla (TV 2 Sport Premium 2)
30. juli kl. 19.00: Vålerenga – Manchester United (TV 2)

1. august kl. 18.00: Huddersfield - VBF Stuttgart (TV 2 Sport Premium)
1. august kl. 18.30: Altona 93 - West Ham (TV 2 Sport Premium 2)
1. august kl. 20.45: Burton - Leicester (TV 2 Sport Premium)
2. august kl. 16.00: Wolfsburg - Newcastle (TV 2 Sport Premium)
2. august kl. 20.45: Manchester United - Sampdoria (TV 2 Sport Premium)
4. august kl. 17.00: Manchester City - West Ham (TV 2 Sport Premium)
4. august kl. 17.00: Huddersfield - AC Torino (TV 2 Sport Premium 2)
4. august kl. 20.45: Leicester - Gladbach (TV 2 Sport Premium)
5. august kl. 16.00: Crystal Palace - Schalke 04 (TV 2 Sport Premium)
5. august kl. 16.45: Red Bull Leipzig - Stoke (TV 2 Sport Premium 3)
5. august kl. 18.00: Werder Bremen - Valencia (TV 2 Sport Premium 2)
5. august kl. 18.15: Liverpool – Athletic Bilbao (TV 2 Sport Premium)
5. august kl. 21.00: Málaga - Lazio (TV 2 Sportskanalen)
6. august kl. 16.00: Everton - Sevilla (TV 2 Sport Premium 2)
6. august kl. 17.00: Brighton - Atlético Madrid (TV 2 Sport Premium 3)
12. august kl. 20.30: Milan - Betis (TV 2 Sportskanalen)