Nye råd til familier
Kristin Skogheim, programleder I de beste familier 2008. Foto: Johannessen, Sara
I de beste familier - Sesongstart

Nye råd til familier

En ny sesong med tips og råd til familer med ulike konflikter er klar. Psykologene Egil Launes og Knut Halfdan Svendsen drar sammen med programleder Kristin Skogheim rundt til ulike familier.

Del med andre:
Facebook Twitter Epost Del

Mandag er det klart for andre sesong av " I de beste familier". Dette er serien der de to psykologene Erik Launes og Knut Halfdan Svendsen drar hjem til familier og hjelper dem å finne løsninger slik at deres hverdag kan bli enklere. Det er ikke nødvendigvis store problemer, men heller hverdagslige floker som det kan være godt å få løst opp.

Kristin Skogheim er ny i serien, og er programlederen som også stikker innom familiene for å se hvordan de har det og om de føler de får hjelp. Først ute i høstens serie av "I de beste familier " er familien Wike.


I familien Wike på Auli strever foreldrene Marita og Arnstein med at tenåringsbarna Elisabeth (15) og Sebastian (13) ikke gjør som de sier. Juliane på 6 år blir tilskuer til det meste.


Elisabeth og Sebastian har ikke motivasjon til å gjøre oppgavene hjemme, og det blir store konfrontasjoner daglig med mamma og pappa som påvirker hele familien.

Det blir mye mas i familien og høy temperatur som går ut over hverdagen. Arnstein og Marita vil ha hjelp til å få til et bedre samarbeid med barna hjemme.

Når man har tenåringer i huset er ikke praten om sex og gutter langt unna. Elisabeth og venninne Malin og Linn mener at sex debyen handler om at man ikke skal angre dagen etterpå.

På TV 2 mandag 18. august kl. 20:00.

 

Lærer drepte på film:

  

Barneskolelærer fra Ringsaker
hovedperson i filmer med
voldtekt og motorsagdrap

Sjuendeklassingene gjorde store øyne da de fant læreren sin i flere groteske voldsfilmer på nett


Get Adobe Flash player