Korkamp med gjesteartister
SIMONE Foto: Thomas Reisæter/
Det store korslaget

Korkamp med gjesteartister

De fem gjenværenede korene i «Det store korslaget» har invitert med seg hver sin artist for å hjelpe til på en selvvalgt låt i Korslagets tredje runde.

Joddski tar med seg Jørn Hoel, som i fjord sang seg helt til finalen i "Det store korslaget". Hoel skal synge antikrigslåten "War" sammen med Team Joddski.


Team Bjarne har tatt med seg den ferskeste Norges-stjernen fra Namsos, Chand. Han sang seg inn i norske hjerter før jul, i en storslått X-faktor finale på Telenor Arena i Oslo. Nå skal han hjelpe koret fra hjembyen sin med å vinne enda flere hjerter og stemmer i «Korslaget». Sammen skal Team Bjarne og Chand synge Chands egen låt «Diamanten».


Team Simone har også hentet inn en aktuell stjerne for å hjelpe dem videre i «Det store korslaget». Med seg på scenen fredag, har de hentet Maria Hakås Storeng, som forrige uke sang seg videre i Melodi Grand Prix. Sammen skal Team Simone og Maria synge vinnermelodien fra MGP i 2008, «Hold On Be Strong».

Tuva Syvertsen er kjent fra det populære folkemusikk bandet «Valkyrien Allstars», og siden det er folkemusikk som ligger hennes hjerte nærmest, har hun fått med seg den unge sangeren Ingebjørg Bratland. Ingebjørg sang blant annet for kongen på hans 70-års dag for tre år siden, og fikk monarken til å gråte med sin fine sang. Team Tuva og Ingebjørg fremfører låten «Den første gang».


Åge Sten Nilsen har fått med seg kompisen og artisten Ole Børud til å hjelpe til som gjesteartist for Team Åge. Sammen skal Team Åge og Ole Børud synge «The Earth song».

 
 
Programdetaljer
Tittel: Det store korslaget
Sendetid: Fri Jan 15 19:30:08 CET 2010
Programinfo: Glem alt du vet om korsang, og gjør klar for andre sesong av "Det store korslaget".
Sesong: 2
Episode: 3 av 6
Sjanger: Underholdningsprogram
Programleder: Øyvind Mund
Produksjonsår: 2010
Teksting: Ikke tekstet
Reprise: Nei
Del med andre
Abonner
Digg Nettby
Tips en venn
 
 
 
Get Adobe Flash player