Variert og spennede vårmeny
TV 2s vårskjema inneholder mange nye, spennende programmer, og nye runder med noen av våre aller største favoritter.
Det store Korslaget
Allerede i januar går tredje sesongen av «Det store korslaget» på lufta med nye musikalske gåsehud-opplevelser.
«Det store korslaget» er et program som vekker mer lokal interesse og engasjement enn de fleste andre konsepter på TV 2. Vi får i år se dueller mellom de store regionene: Øst mot vest, nord mot sør. Og ikke minst er «Det store korslaget» også en storbykamp, med deltakere fra Tromsø, Bergen, Trondheim, Kristiansand og Oslo.
Årets korledere er Dag Ingebrigtsen, Torhild Sivertsen, Thom Hell, Lisa Stokke, Erik og Kriss og Anine Stang.
Norske talenter
I årets utgave av «Norske talenter» er det gjort endringer i juryen. Mia Gundersen blir ny juryleder, mens Adil Kahn er ny på dommerlaget og Alex Rosén er med som i fjor.
Programlederparet Marthe Sveberg Bjørstad og John Brungot ledet «Norske talenter» også i fjor. Siden sist har Marthe vært programleder i «Skal vi danse», og John Brungot har vært moromann i «Torsdag kveld fra Nydalen».
«Norske talenter» består av seks auditionprogrammer, et dommercamp-program og fem direktesendinger. Det sendes også et «Best of»-program i begynnelsen av sesongen.
Reisen til popstjernen
«Reisen til popstjernen» er et varmt, musikalsk og humoristisk program der Ingrid Bjørnov foretar et dypdykk i en artists musikk og historie.
Ingrid inviterer oss først i tv-studio der hun selv ved flygelet og sammen med musikalske gjester ser nærmere på den aktuelle artistens musikk. Deretter reiser hun altså hjem til kveldens aktuelle artist, og avlegger et hyggelig besøk på musikalske premisser.
Popstjernene Ingrid reiser til er Øystein Sunde, Nik Kershaw, Espen Lind, Per Gessle, Sondre Lerche, Anita Skorgan, Maria Mena og Timbuktu
Vinn på minuttet
«Vinn på minuttet», er et nytt stort gameshow, ledet av Carsten Skjelbreid.
«Vinn på minuttet» er basert på flere enkle, men samtidig krevende utfordringer.
Det unike er at oppgavene er laget ved å bruke dagligdagse gjenstander, som man finner i de aller fleste hjem. Her er det meningen at ALLE skal kunne prøve seg på oppgavene, og øve seg hjemme, før de kommer i studio.
Og som navnet sier, har man bare ETT minutt på hver oppgave.
Klarer deltageren alle oppgavene, er premien én million kroner.
Farmen
14 nye «Farmen»-deltakere er satt 100 år tilbake i tid. Denne gangen til gården Storøy, en edens hage midt i Telemark. Her skal de kjempe mot elementene, mot hverandre og mot onde krefter som truer idyllen på gården utenfra.
Storøy er full av dyr. Det er grønnsaker i hagen, et drivhus med blomster, smie, verksted og bakerovn. Og store grønne sletter ned mot stranden. Hvis deltakerne forvalter ressursene riktig, jobber og tar vare på dyrene vil gården gi dem overflod tilbake.
Truls Svendsen har reist land og strand rundt for å avsløre mytene om folk flest, og for å finne ut hva som faktisk er særtrekk ved de ulike delene av befolkningen vår. Liker alle nordlendinger fisk, har alle trøndere karsk i barten, er sørlendingene så milde og forsiktige som mytene sier, og er sunnmøringen så gjerrig som folk skal ha det til?
Truls møter lokalbefolkningen i sitt rette miljø, og tester ved selvsyn. Men han er ikke alene om oppgaven: Solveig Kloppen har også blitt med på turen rundt i Norge.
Livet på vent
I dokumentarserien «Livet på vent», følger vi 15 personer som venter på organtransplantasjon. Vi følger deres forhåpninger, forventninger og skuffelser og deres stadige kamp mot tiden. «Livet på vent» utspiller seg på en av landets mest spennende arbeidsplasser, transplantasjonsavdelingen på Rikshospitalet.
Dyrepasserne
Bli med til dyreparken i Kristiansand og bli kjent med både dyr og mennesker som holder til der. I tv-serien «Dyrepasserne» møter vi mennesker som jobber tett med dyrene i Kristiansand Dyrepark.
Vi får et unikt innsyn i en verden hvor 120 ulike dyreslag styrer hverdagen.
| Publisert | 17.01.2011 12.12 |
| Oppdatert | 19.01.2011 10.05 |

