TRENGER HJELP: Pakistanske flomofre samlet i en leir i Sultan Kot mandag. FN anslår at over 16 millioner mennesker er berørt av flommen.
TRENGER HJELP: Pakistanske flomofre samlet i en leir i Sultan Kot mandag. FN anslår at over 16 millioner mennesker er berørt av flommen. Foto: BANARAS KHAN/Afp

Verdensbanken gir 5,5 milliarder til Pakistan

Verdensbanken gir Pakistan et lån på drøyt 5,5 milliarder kroner for å bistå det flomrammede i landet.

Del med andre:
Twitter Epost Del Facebook
 

Lånet på 900 millioner dollar ble innvilget etter at pakistanske myndigheter hadde bedt om hjelp, opplyste Verdensbanken mandag.

Minst 16 millioner mennesker er rammet av flommen, og 3,5 millioner barn er i akutt fare for å bli smittet av dødelige vannbårne sykdommer som kolera og dysenteri, melder FN.

Les også: Sinnet øker i Pakistan

Trass i at katastrofen vokser i omfang for hver time som går, har rike land til nå vært påholdne med å åpne pengepungen. FN har bedt om over 2,8 milliarder kroner for å kunne hjelpe, men har bare fått løfter tilsvarende en firedel av beløpet. (©NTB)



Få nyhetsvarsel fra TV 2 Nyhetene som SMS. Send NYHETER til 1984 (4,- kr/mld)
 
Disqus sitt kommentarsystem.

reklame