Loreen og Sverige
vant Eurovision-finalen
Og Tooji og Norge havnet på jumboplass...
Mens flere av McCains tilhengere nå tviler på at han kan vinne, er det noen som nekter å gi opp.
For noen år siden skjøt gangstere for moro skyld mot bilen hvor Janice Brooks og sønnen satt.
Phoenix kan være en farlig by, men denne milde bestemoren er ikke redd lenger. Nå kan de kriminelle bare komme, for bestemoren har bevæpnet seg.
- Jeg har nå fullstendig fred. Jeg føler meg trygg. Du kan gi meg de verste gjenger, de verste skurker, og jeg kan takle dem, sier Brooks til TV 2 Nyhetene.
Janice har skaffet seg bæretillatelse for en pistol hun bærer skjult.
- Noen trakk våpen mot meg. Hadde jeg ikke hatt denne hadde jeg ikke vært i live i dag.
Nå underviser hun andre kvinner hvordan de skal skremme en angriper og om nødvendig - drepe!
For Janice er dette valget et spørsmål om liv eller død. Hun er sikker på at Obama vil ta fra henne våpenet og dermed gjøre henne forsvarsløs i møte med kriminelle.
Derfor er hun en av de siste mest ihuga frivillige som jobber overtid for McCain kampanjen og gjengen har stor tro på at de vil vinne.
Valgnatten vil TV 2 Nyhetskanalen og tv2nyhetene.no følge resultater helt ned på county-nivå, og vår tallknuser Terje Sørensen vil gi beskjed når en stat bikker mot en av kandidatene.
Resultatbørs og siste tv-bilder fra valgnatten finner du også fortløpende på tv2nyhetene.no.
tv2nyhetene.no dekker valget her
Tipp utfallet av valget og vinn USA-tur her
| Publisert | 04.11.2008 20.02 |
| Oppdatert | 04.11.2008 20.16 |
