Tusenvis strippet ved operahuset i Sydney

Tusenvis strippet ved operahuset i Sydney

Den amerikanske fotografen Spencer Tunick fikk mandag 5200 hutrende mennesker til å kaste klærne foran operahuset i Sydney.

Del med andre:
Facebook Twitter Epost Del
 

Tunick, som er berømt for sine bilder av nakne massemønstringer på kjente steder, var overveldet av oppmøtet og trodde på forhånd at halvparten så mange ville posere foran Australias mest kjente landemerke.

Homofestival

Deltakerne måtte møte opp på trappen til operahuset før daggry mandag, og temperaturen var alt annet enn høy da de kastet klærne i den sure vinden og med lyden av tordenskrall i det fjerne.

Fotograferingen ble arrangert i forbindelse med Australias største homofestival og mange av deltakerne var homser og lesber.

– Sterkt budskap til verden

Seansen utenfor operahuset tok over en time, og den amerikanske fotografen var godt fornøyd da det hele var over.

– Homofile menn og kvinner lå nakne ved siden av sine streite naboer og dette var et svært sterkt budskap til verden om at australierne er tilhengere av et fritt og likeverdig samfunn, konstaterte Tunick. (©NTB)

Se video: (Reporter Are J. Heiseldal)



Få nyhetsvarsel fra TV 2 Nyhetene som SMS. Send NYHETER til 1984 (4,- kr/mld)
Les også:
Ga full pupp utfor bakken i nakenmesterskapet i aking
Ga full pupp utfor bakken i nakenmesterskapet i aking

Ingenting å si på OL-ånden i denne tyske byen.

Syklet naken i byen 
– fikk advarsel for manglende hjelm
Syklet naken i byen – fikk advarsel for manglende hjelm

Politiet stoppet de nakne syklistene, og påpekte at de manglet et plagg.

500 sprang gatelangs i trusa
500 sprang gatelangs i trusa

Det var mye naken hud å se i Hyde Park i helgen. Se video!

 
Comments powered by Disqus

reklame