Truer med å sprenge politibil
Politiet trapper opp beredskapen etter nye trusler mot tjenestemenn i småbyen Hemet i California.
I flere måneder har politibetjenter i den lille småbyen Hemet i Riverside County blitt utsatt for flere drapsforsøk.
Les også: Legger dødelige feller for politiet i California
Flere ganger har betjentene blitt kalt ut til oppdrag der det viser seg at noen har rigget opp feller som kunne gjort stor skade.
Ringte inn bombetrussel
Og fredag kveld ble situasjonen enda mer anspent. En mann ringte inn en trussel til 911 om at en politibil ville bli sprengt i området mellom Hemet og San Jacinto i løpet av 24 til 48 timer.
– Vi trapper opp beredskapen, sier politisjef Richard Dana ifølge nyhetsbyrået AP.
Innringeren fortalte at angrepet kom som et svar på politiets aksjoner mot MC-klubben Vagos tidligere i uken.
Medlemmer av MC-klubb arrestert
Omkring 30 medlemmer av Vagos, som er Californias største MC-klubb, ble onsdag arrestert i en større politiaksjon.
– De er mistenkt for å stå bak salg at metamfetamin, ID-tyverier og flere tilfeller av vold, opplyser politikaptein Walter Meyer.
Utlover dusør
Torsdag holdt politiet en pressekonferanse der de ber befolkningen om hjelp til å løse trusselmysteriene. Politiet tilbyr 200.000 dollar til den som bidrar med informasjon som kan løse saken.
– Stemningen er anspent. Alle er ekstra årvåkne om omgivelsene, sier politikaptein Tony Marghis.
| Publisert | 20.03.2010 19.18 |
| Oppdatert | 20.03.2010 19.18 |


