Loreen og Sverige
vant Eurovision-finalen
Og Tooji og Norge havnet på jumboplass...
Elise Tan-Roberts (2) er usedvanlig glup for alderen.
Bare 28 måneder gammel er Elise Tan-Roberts blitt Storbritannias yngste medlem av Mensa, skriver The Daily Mirror.
Den britiske avdelingen av organisasjonen for mennesker med høy IQ bekrefter at lille Elise er deres yngste medlem noensinne. Men det er fortsatt usikkert om hun er den yngste på verdensbasis.
Toåringen ble del av den eksklusive klubben da psykologiske tester viste at hun hadde utrolige 156 i IQ.
Stolt forteller foreldrene at datteren allerede i ung alder skilte seg ut som usedvanlig kvikk og observant.
- Alt hun så og ble fortalt husket hun umiddelbart, sier Edward Nosegbe-Roberts til avisen.
Ifølge en talsperson for Mensa har den amerikanske avdelingen en treåring på medlemslisten, og den skal også ha inneholdt flere toåringer tidligere. Det er imidlertid vanskelig å si helt nøyaktig hvem som har vært yngst gjennom tidende ettersom medlemslistene ikke er komplette.
Organisasjonen ble grunnlagt i 1946 og har i dag litt over 100.000 medlemmer. For å få innpass må man ha en IQ som er i topp to prosent av befolkningen.
| Publisert | 01.05.2009 21.26 |
| Oppdatert | 04.05.2009 22.38 |
