Tilstår drap på åtte spedbarn
TILSTÅR DRAP PÅ BARNA: Domonique Cottrez i et udatert bilde hentet fra Facebook. Foto: -/Afp

Tilstår drap på åtte spedbarn

En fransk mor har tilstått å ha drept åtte av sine nyfødte barn, opplyser kilder i det franske rettsvesenet.

Del med andre:
Facebook Twitter Epost Del

47 år gamle Dominique Cottrez, som ble arrestert sammen med sin ektemann tirsdag, skal ha tilstått drapene torsdag. Hun er nå siktet for forsettlig drap, og det antas at de drepte babyene er parets egne barn.

Mannen slapp fri

Hennes mann ble torsdag løslatt, og ifølge påtalemyndigheten er siktelsen mot ham frafalt.

GROTESK SAK: Statsadvokat Eric Vaillant under pressekonferansen i Duaoi torsdag. En fransk kvinne har nå tilstått å ha drept åtte av sine nyfødte barn.GROTESK SAK: Statsadvokat Eric Vaillant under pressekonferansen i Duaoi torsdag. En fransk kvinne har nå tilstått å ha drept åtte av sine nyfødte barn. Foto: PASCAL ROSSIGNOL/Reuters

De to ble pågrepet etter at levningene av de åtte babyene ble funnet i to hus i landsbyen Villers-au-Tertre nord i Frankrike.

Kvinnen skal først ha tilstått å ha drept to babyer for rundt ti år siden, før hun innrømmet å også ha tatt livet av de seks andre nyfødte.

Paret har voksne barn og barnebarn. Kvinnen jobber som hjelpepleier, og mannen er aktiv i lokalpolitikken.

– Han pleide å gjøre frivillig arbeid i nærmiljøet. Han er en respektabel mann, har byens ordfører Patrick Mercier uttalt ifølge BBC.

Grotesk sak

Fransk påtalemakt beskriver saken som den verste babydrapssaken i nyere tid i Frankrike. Det er imidlertid ikke første gang Frankrike rystes av babydrap.

I mars tilsto en mor å ha drept seks nyfødte barn og gjemt den i kjelleren i huset sitt nordvest i Frankrike.

Veronique Courjault ble fengslet i fjor for å ha drept tre av sine egne barn mens hun bodde i Sør-Korea.

Les mer: – Drepte barna og puttet dem i fryseren

(©NTB/TV 2)



Få nyhetsvarsel fra TV 2 Nyhetene som SMS. Send NYHETER til 1984 (4,- kr/mld)
Les også:
Siktet for å ha drept åtte av sine barn
Siktet for å ha drept åtte av sine barn

Ekteparet som er pågrepet i forbindelse med barnelikene som er funnet i Frankrike, ble torsdag formelt siktet.

Fransk landsby i sjokk etter funn av babylik
Fransk landsby i sjokk etter funn av babylik

Den franske landsbyen Villers-au-Tertre er i sjokk etter at politiet har funnet åtte døde spedbarn.

Pågrepet etter funn av åtte døde babyer
Pågrepet etter funn av åtte døde babyer

Fransk politi har arrestert en mann og en kvinne etter at levningene av åtte nyfødte barn ble funnet i en landsby i Nord-Frankrike.

 
  

Loreen og Sverige
vant Eurovision-finalen

Og Tooji og Norge havnet på jumboplass...


reklame