Stor støtte til innvandringskritisk bok i Tyskland
FÅR STØTTE: Thilo Sarrazin får pepper for sine uttalelser om jøder og muslimer, men får støtte fra mannen i gata. Foto: MARCUS BRANDT

Stor støtte til innvandringskritisk bok i Tyskland

Boka til den tyske sosialdemokraten og bankmannen Thilo Sarrazin blir tatt imot med jubel av vanlige tyskere.

Del med andre:

Det sosialdemokratiske partiet SPD har mottatt tusenvis av brev, e-poster og telefoner fra folk som mener at Sarrazin ikke må sparkes fra verken partiet eller stillingen han har i ledergruppa i Deutsche Bundesbank, den tyske sentralbanken.

«Lytt til folkets røst», heter det i en av e-postene, ifølge ukemagasinet Spiegel.

Boka «Deutschland schafft sich ab» (Tyskland nedlegger seg selv) skal allerede trykkes i et nytt opplag, bare én uke etter at den ble utgitt.

På nettstedet Amazon.com har boka fått hele 207 anmeldelser, og den skårer i gjennomsnitt 4,4 stjerner på en skala der 5 er topp.

I boka skriver Sarrazin at den tyske økonomien er i ferd med å gå under på grunn av lavt utdannede, lite integrerte og uproduktive muslimer og deres etterkommere. (©NTB)


Få nyhetsvarsel fra TV 2 Nyhetene som SMS. Send NYHETER til 1984 (4,- kr/mld)
 
 
Del med andre
Abonner
Digg Nettby
Tips en venn
Les også:
Nekter å gå etter muslimuttalelser
Nekter å gå etter muslimuttalelser

Den tyske sentralbanken vil sparke styremedlem Thilo Sarrazin etter kontroversielle utspill om jøder og muslimer.

Tysk politiker i hardt vær etter jødeuttalelser
Tysk politiker i hardt vær etter jødeuttalelser

Den tyske sentralbankens hovedstyre vil kvitte seg med styremedlem Thilo Sarrazin som følge av hans kontroversielle utspill om jøder og muslimer.

 
 
 

reklame