Snowboard-jentene er klare:
– Måtte den beste
baben vinne
Kjersti Buaas (30) må kanskje lære et nytt triks for å slå storfavoritten Jamie Anderson (21)
Mener moren og den norske stat presser de til å lyve.
– Det er et spill. Det er oppdiktet. Det er løgn, raser Khalid Skah etter TV 2 konfronterer han med intervjuet med hans to barn.
De to barna forteller i intervjuet at det var deres eget valg å rømme, og at de ser på soldatene som deltok som sin nye familie.
Skah mener ekskonen har presset barna til å si det hun vil, og han er skuffet over at de nå blir dratt direkte inn i konflikten.
– Moren presser dem til å si disse tingene. Historien er laget av moren og den norske stat, sier Skah.
– Hvis man ber dem om å si noe, sier de det. De burde holde barna borte fra denne konflikten. De bør la de voksne komme fram til den riktige løsningen, fortsetter han.
Les også: Skah til TV 2: – Støre står bak bortføringen
Skah forteller at han er bekymret for barna, og at han fortsatt vil kjempe for å få de tilbake.
– Jeg synes synd på barna mine. Jeg vet de er under stort press og manipulasjon. De prøver å manipulere dem og sette dem opp mot meg. Det er uakseptabelt. De vil ikke oppnå noe. De kompliserer bare en allerede komplisert sak ytterligere.
Les også: Forsvaret avhører marinejegerne
Nå ber han om at barna holdes utenfor konflikten.
– Dette er ingen lek. Slutt med dette. Slutt å bruke barna. Det fins folk som kan hjelpe oss. Vær så snill å slutte å bruke barna.
| Publisert | 02.02.2010 21.36 |
| Oppdatert | 02.02.2010 21.47 |
