MALGOBEK: Åtte ble drept og 15 personer ble såret i eksplosjonen, som fant sted i Malgobek i den russiske republikken Ingusjetia, som ligger i den urolige regionen Nord-Kaukasus.
MALGOBEK: Åtte ble drept og 15 personer ble såret i eksplosjonen, som fant sted i Malgobek i den russiske republikken Ingusjetia, som ligger i den urolige regionen Nord-Kaukasus. Foto: Reuters

Sju politimenn drept i angrep i Russland

Åtte personer ble drept da en selvmordsbomber sprengte seg i luften i Nord-Kaukasus søndag.

Del med andre:
Twitter Epost Del Facebook
 

Tidligere samme dag ble åtte personer såret i et angrep på en moské.

Selvmordsangrepet var rettet mot en begravelse for en politimann som ble drept i en skuddveksling lørdag kveld.

Foruten selvmordsbomberen, var alle de drepte politimenn.

15 personer ble såret i eksplosjonen, som fant sted i Malgobek i den russiske republikken Ingusjetia, som ligger i den urolige regionen Nord-Kaukasus.

Noen timer tidligere ble åtte mennesker såret da væpnede og maskerte menn lørdag kveld stormet en sjiamuslimsk moské i Dagestan, også det i Nord-Kaukasus.

– Antallet sårede i skytingen i moskeen i landsbyen Khasvjurt har steget til åtte, opplyser en talsmann for myndighetene i regionen.

Ifølge det russiske nyhetsbyrået RIA Novosti ble enda flere såret i en eksplosjon som fulgte etter skytingen. (©NTB)



Få nyhetsvarsel fra TV 2 Nyhetene som SMS. Send NYHETER til 1984 (4,- kr/mld)
 

Kommentarer er fjernet etter kl. 00.00 og blir åpnet igjen kl. 06.00.

reklame