TIL KRIG: Medlemmer av Serbias antiterror-styrke sikrer et område tidligere i år. Nå lover landets president full krig mot organisert kriminalitet i Serbia.
TIL KRIG: Medlemmer av Serbias antiterror-styrke sikrer et område tidligere i år. Nå lover landets president full krig mot organisert kriminalitet i Serbia. Foto: IVAN MILUTINOVIC/REUTERS

Serbias president erklærer krig mot kriminalitet

Serbias president Boris Tadic lover full krig mot den organiserte kriminaliteten i landet og spesielt mot narkotikasmuglingen.

Del med andre:
Facebook Twitter Epost Del
 

– Jeg tror vi ikke har noe valg. En nådeløs kamp mot organisert kriminalitet er en forpliktelse for hele statens ledelse, sa Tadic fredag til nyhetsbyrået Tanjug.

– Må utslettes

– Serbia kan ganske enkelt ikke la den organiserte kriminaliteten fortsette å spre seg, og spesielt ikke narkotikaomsetningen. Det er den største faren for samfunnet vårt. Den kriminaliteten må utslettes, tilføyde presidenten.

Infiltrerer myndighetene

Ifølge Tadic kan politiets innsats mot organisert kriminalitet bare sammenlignes med operasjonen som ble iverksatt etter drapet på statsminister Zoran Djindjic i 2003.

Tadic sier han har bevis for at serbiske bander har forsøkt å infiltrere det serbiske statsapparatet og destabilisere regjeringen. (©NTB)



Få nyhetsvarsel fra TV 2 Nyhetene som SMS. Send NYHETER til 1984 (4,- kr/mld)
Les også:
Bosnisk eksleder pågrepet i Storbritannia
Bosnisk eksleder pågrepet i Storbritannia

Den tidligere presidenten i Bosnia-Hercegovina, Ejup Ganic, ble mandag arrestert av britisk politi.

Bosnia, like splittet
Bosnia, like splittet

14 år etter at Dayton-avtalen ble undertegnet ulmer det stadig mellom serbere, kroater og bosniakker i Bosnia-Hercegovina.

 
Comments powered by Disqus

reklame