PÅ VEI OPP: Nye meningsmålinger peker riktig vei for Frankrikes president Nicolas Sarkozy før valget i mai.
PÅ VEI OPP: Nye meningsmålinger peker riktig vei for Frankrikes president Nicolas Sarkozy før valget i mai. Foto: BENOIT TESSIER/Reuters

Sarkozy på vei opp

Frankrikes president Nicolas Sarkozy er blitt mer populær etter at han begynte valgkampen foran vårens presidentvalg.

Del med andre:
Facebook Twitter Epost Del
 

I en ny gallup utført av selskapet LH2 svarer 38 prosent at de liker presidenten.

Det er den høyeste oppslutningen på ett år, og en framgang på 8 prosentpoeng fra januar.

Også når franskmennene får spørsmål om hva de vil stemme i valget, viser de en mer positiv holdning til presidenten. En måling tidligere denne uka viste at Sarkozy nå bare ligger 1 prosentpoeng bak den sosialistiske utfordreren François Hollande. Det er det beste resultatet for den sittende presidenten siden august i fjor.

Likevel er Hollande fortsatt klar favoritt dersom han og Sarkozy går videre til den andre og avgjørende valgomgangen 6. mai.

(NTB)



Få nyhetsvarsel fra TV 2 Nyhetene som SMS. Send NYHETER til 1984 (4,- kr/mld)
Les også:
– Sarkozy respekterer ikke loven
– Sarkozy respekterer ikke loven

Det franske sosialistpartiet beskylder president Nicolas Sarkozy for å bruke offentlige penger til å drive valgkamp.

Merkel: – Kan ikke godta at Hellas går konkurs
Merkel: – Kan ikke godta at Hellas går konkurs

– Vi kvier oss for å godta at den greske staten rammes av bankerott, sier Tysklands statsminister.

Sarkozy skjelte ut David Cameron
Sarkozy skjelte ut David Cameron

Euro-bruker Nicolas Sarkozy vil ikke at ikke-euro-medlem David Cameron forteller ham hva som skal gjøres.

Sarkozy og Bruni har fått en datter
Sarkozy og Bruni har fått en datter

Frankrikes president Nicolas Sarkozy og kona Carla Bruni har fått en datter, melder franske medier.

 
Comments powered by Disqus
  

Loreen og Sverige
vant Eurovision-finalen

Og Tooji og Norge havnet på jumboplass...


reklame