Loreen og Sverige
vant Eurovision-finalen
Og Tooji og Norge havnet på jumboplass...
Den norske regjeringen gir til sammen 100 millioner kroner i nødhjelp til jordskjelvrammede Haiti.
- Vi øker vår bistand til Haiti til 100 millioner, sier utviklingsminister Erik Solheim (SV) til NTB.
Fra før har Norge lovet 40 millioner kroner til de nødlidende i det karibiske landet. Pengene gis gjennom ulike FN-organer og de frivillige organisasjonene som arbeider i Haiti.
- Vi legger stor vekt på at pengene skal nå fram til kvinner og barn, som er ekstremt sårbare i denne ufattelige humanitære katastrofen, sier utviklingsministeren.
Samtidig med at norske myndigheter trapper opp nødhjelpen til Haiti, ber Solheim om at også det sivile Norge åpner opp lommebøkene.
- Jeg vil veldig sterkt oppfordre folk flest til å gi penger. Gå inn på hjemmesidene til de frivillige organisasjonene, og finn den organisasjonen du vil gi penger til, sier Erik Solheim. (©NTB)
| Publisert | 16.01.2010 19.18 |
| Oppdatert | 16.01.2010 19.19 |
