EIENDOMSBARON: Josef Fritzl, som er dømt til livstid for å ha misbrukt sin datter Elisabeth og holdt henne i fangenskap som sexslave i 24 år, fikk nylig byggetillatelse av de lokale myndigheter i Amstetten til å føre opp et leilighetshus som skal romme 13 leiligheter.
EIENDOMSBARON: Josef Fritzl, som er dømt til livstid for å ha misbrukt sin datter Elisabeth og holdt henne i fangenskap som sexslave i 24 år, fikk nylig byggetillatelse av de lokale myndigheter i Amstetten til å føre opp et leilighetshus som skal romme 13 leiligheter. Foto: AFP

Naboene raser: Josef Fritzl skal bygge nye leiligheter

Like ved redselshuset i Amstetten har den livstidsdømte Josef Fritzl nylig fått byggetillatelse til å føre opp 13 leiligheter.

Del med andre:
Facebook Twitter Epost Del
 

Josef Fritzl, som er dømt til livstid for å ha misbrukt sin datter Elisabeth og holdt henne i fangenskap som sexslave i 24 år, fikk nylig byggetillatelse av de lokale myndigheter i Amstetten til å føre opp et leilighetshus som skal romme 13 leiligheter.

Huset skal føres opp kun 500 meter fra redselshuset hvor han holdt sin datter innesperret i kjelleren fra 1984 til avsløringen i 2008.

Naboer er forskrekket over tillatelsen og skal ha protestert mot at «monsteret» får lov å drive slik virksomhet til tross for at han soner livstidsdom i Østerrikes sikreste fengsel, Justizanstalt Stein, nordvest for Wien.

Det skriver østerriske oe24.

Søkte og fikk tillatelse i 2006

Bakgrunnen for byggetillatelsen er at Fritzl søkte om å få bygge i 2006 og fikk dette innvilget sju måneder senere. Da han ble tatt ble så byggeprosjektet satt på vent, men ifølge Fritzls advokat, Dr. Walter Anzböck, kan man ikke legge livstidsdommen til Fritzl som grunn for å stoppe et allerede innvilget byggeprosjekt.

Dermed måtte kommunens byggeavdeling til slutt gå med på fornyet tillatelse, noe som ble gjort 4. november.

Naboene er i harnisk

Leilighetsbygget skal romme 13 leiligheter med egen undergrunnsgarasje samt en egen kontorbyging vegg i vegg. De nærmeste naboer og innbyggerne i Amstetten skal være i harnisk over planene.

Ikke bare fordi det er «sexmonsteret» som står som utbygger, men også fordi de reagerer på å få et stort bygg av glass og betong som nærmeste nabo i sitt villastrøk.

Det er uklart hvorvidt det er Fritzl selv som står for det økonomiske.

Man antar at profitten kan bli stor og Fritzls advokat ønsker ikke å uttale seg om hvorvidt det er hans kreditorer, hans ofre, eller Fritzl selv som kommer til å sitte igjen med profitten når alle leilighetene eventuelt er solgt.

«Var kjærlighet med datteren»

Josef Fritzl gav nylig sitt første intervju fra fengselet hvor han sa at det var kjærlighet mellom hans datter Elisabeth og han.



Få nyhetsvarsel fra TV 2 Nyhetene som SMS. Send NYHETER til 1984 (4,- kr/mld)
Fritzl-saken

I april 2008 fortalte den 42 år gamle Elisabeth Fritzl politiet at hun hadde blitt misbrukt av sin far siden 1977 og holdt som fange siden 1984. Faren, Josef Fritzl, hadde sperret henne inne i en liten, lydtett kjeller uten vinduer og med dårlig luft, under familiens hus nær sentrum av byen Amstetten i delstaten Niederösterreich.

Under fangenskapet hadde han voldtatt datteren utallige ganger, noe som førte til at hun fødte syv barn i kjelleren. Tre av barna hadde vært holdt som fanger i kjelleren hele livet mens de andre tre hadde blitt oppfostret av Josef Fritzl og hans kone i huset over kjelleren. Et barn døde kort etter fødselen, og liket ble brent av Josef Fritzl.

Da den eldste datteren falt i koma med multiorgansvikt våren 2008, gikk Josef Fritzl med på å ta henne på sykehus, og dette førte til at saken ble avdekket. Josef Fritzl har forklart at han ville ha datteren for seg selv, og ønsket at hun skulle føde mange barn så hun aldri skulle bli attraktiv for andre menn.

Kilde: Wikipedia

Les også:
- Elizabeth Fritzl har funnet kjærligheten
- Elizabeth Fritzl har funnet kjærligheten
Fritzl dømt til livsvarig forvaring
Fritzl dømt til livstid
Nå vil Fritzl skrive bok
Nå vil Fritzl skrive bok
 
  

Loreen og Sverige
vant Eurovision-finalen

Og Tooji og Norge havnet på jumboplass...


reklame