– GUD TILGIR OVERGREP:
Denne predikanten mener
etterforskningen kan være
verre enn overgrepet
Silvia Henriksdóttir hevder overgrep i barndommen ble tiet i hjel av menigheten.
Mannen sprengte seg selv ved en vaktpost i Mingora i Swat-dalen i Pakistan lørdag.
Minst ti personer ble drept, og rundt 40 såret i selvmordsangrepet som fant sted på en travel gate i Mingora. Blant de drepte var tre medlemmer av sikkerhetsstyrkene, opplyser polititalsmann Qazi Jamil.
Attentatmannen forsøkte å ta seg inn i en statlig bygning som brukes av politiet og sikkerhetsstyrkene, da han ble stanset og deretter sprengte seg selv i lufta.
– Selvmordsbomberen kom til fots. Han prøvde å ta seg inn i bygningen og sprengte seg i lufta da han ble stoppet av politiet, sier Qazi Jamil.
Lørdagens angrep i den viktigste byen i Swat-dalen kom dagen etter at to selvmordsbombere tok livet av 43 personer i Lahore.
Den pakistanske hæren har gjennomført en omfattende militæroffensiv i Swat og hevdet for flere måneder siden at Taliban-opprøret var nedkjempet.
| Publisert | 13.03.2010 09.10 |
| Oppdatert | 13.03.2010 09.50 |
– GUD TILGIR OVERGREP:
Silvia Henriksdóttir hevder overgrep i barndommen ble tiet i hjel av menigheten.
