Loreen og Sverige
vant Eurovision-finalen
Og Tooji og Norge havnet på jumboplass...
Israel hevder at Hizbollah har et lager på 40.000 raketter og at våpenhvilen kan sprekke når som helst. Islamistbevegelsen innrømmer at den er sterkere enn noensinne.
Det er tre år siden den blodige krigen mellom Hizbollah og Israel der 1191 libanesere og 43 israelere mistet livet.
Våpenhvilen som ble inngått etter kampene har holdt, men Hizbollah har ikke kastet bort tiden, ifølge israelske militærkilder.
Israel hevder at den libanesiske sjiabevegelsen nå sitter på om lag 40.000 raketter, nesten fire ganger så mange som Hizbollah sa de hadde før krigen i 2006.
- Freden som har hersket de tre siste årene kan eksplodere når som helst, sier oberst Alon Friedman, nestkommanderende for de israelske styrkene ved grensen til Libanon, til den britiske avisen The Times.
| Publisert | 05.08.2009 06.33 |
| Oppdatert | 05.08.2009 08.31 |
