Loreen og Sverige
vant Eurovision-finalen
Og Tooji og Norge havnet på jumboplass...
En britisk mor er dømt for mishandling etter at det ble oppdaget at sønnen på tre var en vanerøyker.
En britisk mor er dømt for å ha latt sønnen sin på tre år røyke sigaretter. Det hele ble fanget på video.
- Filmen viser hvordan den treårige gutten putter sigaretten i munnen, tender den med en lighter, og tar noen magedrag som barnet ser ut til å nyte, fortalte påtaleansvarlig Jonathan Rees i retten.
Det var en venninne av moren som filmet den røykende treåringen, mens moren satte ved siden av og snakket i telefon. Venninnen sendte videoen til sosialmyndighetene i sør-Wales, der familien bor, skriver CNN.com.
Moren fortalte i retten at hun var sjokkert over å se sønnen røyke, men dommeren konkluderte med at treåringen ikke kunne ha trukket røyken ned på samme måten om dette aldri hadde skjedd før.
Nå er moren dømt for mishandling og har fått en betinget dom og et års overvåking, skriver Nyhetskanalen.se. Dommeren skal ha uttalt at hun egentlig fortjener fengselsstraff, men at dette ville skade barnet ytterligere.
Burde kvinnen fått fengselsstraff? Si din mening under.
| Publisert | 23.01.2009 16.02 |
| Oppdatert | 23.01.2009 23.22 |
