Loreen og Sverige
vant Eurovision-finalen
Og Tooji og Norge havnet på jumboplass...
En 21 år gammel tysk kvinne ble ifølge tysk politi det tjuende offeret for Love Parade-tragedien da hun døde på sykehuset mandag.
20 mennesker har til nå mistet livet og omkring 340 ble skadd i hendelsen.
Det oppsto panikk i og utenfor en tunnel som var eneste inngang til og utgang fra festivalen som ble arrangert i den tyske byen Duisburg lørdag.
Av de 20 døde var sju utlendinger fra Australia, Italia, Nederland, Kina, Bosnia og Spania.
Det spekuleres i om teknofestivalen hadde sluppet inn langt flere publikummere enn det festivalområdet var klargjort for. Ifølge tyske Der Spiegel hadde Love Parade bare tillatelse til å slippe inn 250.000 personer, altså langt færre enn de 1,4 millioner personene som arrangørene sier var der.
Magasinet viser til et dokument fra myndighetene i Duisburg der det heter at det ikke var mulig å slippe flere inn på grunn av manglende brann- og sikkerhetstiltak.
Det er også kommet påstander om at myndighetene var blitt advart om at Duisburg ikke hadde kapasitet til å arrangere Love Parade, en av de største festivalene i Europa. (©NTB)
| Publisert | 26.07.2010 22.30 |
| Oppdatert | 26.07.2010 23.13 |
