Loreen og Sverige
vant Eurovision-finalen
Og Tooji og Norge havnet på jumboplass...
Planlegger du tur til Stockholm i juni neste år, bør du finne hotellplass raskt.
Bryllupet mellom den svenske kronprinsesse Victoria og hennes Daniel Westling er en stor begivenhet i Sverige.
Allerede nå begynner det å bli vanskelig å oppdrive ledige hotellrom i Stockholm helgen før bryllupet 19. juni 2010.
Det er stort sett reisebyråer som gjør store bestillinger av hotellrom. Reisebyrået Res Zanders i Kalmar har booket 20 busser og hotellrom for opptil 1000 personer.
- Vi gjorde bookingene samme dag som forlovelsen ble offentliggjort. Det var jo mye som tydet på at det skulle bli 19. juni som ble bryllupsdagen, og siden datoen ble klar, har prisene for ett hotellrom skutt i været, sier reiseoperatør i Res Zanders, Johan Sturzenbecker til svenske TV 4.
De fleste som kommer for å overvære bryllupshelgen i Stockholm er svensker, men hotellene opplever også pågang fra gjester fra andre land også. Spesielt tyskerne er interessert i det svenske kongebryllypet.
Det er fremdeles ikke klart hvor bryllupsgjestene skal bo.
- Det vet vi ikke. Bryllupsplanleggingen har nettopp begynt sier Marianne Bonbeck ved hoffets informasjonsavdeling til TV 4.
| Publisert | 14.04.2009 14.05 |
| Oppdatert | 14.04.2009 15.26 |
