Loreen og Sverige
vant Eurovision-finalen
Og Tooji og Norge havnet på jumboplass...
Ulven slepte med seg tiåringen foran sjokkerte venner.
Tiåringens to kompiser ble sjokkerte vitner til det brutale angrepet utenfor byen Zazov-Kynistädet i det sentrale Ural-området i Russland, skriver Expressen.
Mens Kolja sto og varmet seg ved skogkanten dukket det plutselig opp en stor ulv.
En av de to vennene forteller om det traumatiske opplevelsen til russiske Kanal 5.
- Vi sprang så fort vi kunne da vi så ulven kom løpende mot oss, men den fikk tak i Kolja og slepte han med seg, forteller kompisen Mikhail Menshikov.
Guttene ropte på hjelp og sprang for å hente voksne, men det var for sent. De fant tiåringen død ved en bekk ved siden av akebakken de oppholdt seg i.
Her ble Kolja funnet med store bitemerker i ansiktet og på halsen.
Hele den russiske byen er i sjokk etter hendelsen. Mange er også redd for at ulven skal angripe på nytt. Lokale jegere har lett etter ulven i flere dager, men uten resultat.
- Ulven har angrepet et menneske. Vi kommer til å lete etter ulven helt til vi finner den, sier en slektning til den russiske TV-kanalen.
Ulvene sies å være ekstra aggressive i januar og februar ettersom det er vanskelig å skaffe mat i dette området på denne tiden av året.
En annen teori går ut på at ulven kan være utstøtt av flokken og dermed måtte skaffe mat på egen hånd.
| Publisert | 29.01.2009 15.13 |
| Oppdatert | 06.04.2009 15.02 |
