Knapt sett dagslys

To av barna som østerrikske Joseph Fritzl skal ha holdt fanget i kjelleren skal knapt ha sett dagslys noen gang. Se video og les den rystende historien.

Del med andre:
Facebook Twitter Epost Del
 

Østerrike sjokkeres av en familietragedie som ser ut til å savne sidestykke. Joseph Fritzl (73) er arrestert og anklaget for å ha holdt sin egen datter fanget i kjelleren hans de siste 24 årene. Han skal også ha fått syv barn med henne, noe kvinnen selv har bekreftet. Den 42-årige kvinnen er identifisert av politiet som Elisabeth. Hun hevder overfor politiet at hun er blitt misbrukt av hennes egen far siden hun var 11 år gammel.

Narrespill i 24 år
Joseph Fritzl har drevet et narrespill for omverdenen helt siden han den 28. august 1984 tok sin datter ned i kjelleren under familiens hus i byen Amstetten og bedøvde og satte håndjern på henne. Dagen etter meldte han henne savnet. Politiet, som er iferd med å avdekke kjelleren hans, mener det er bygget en egen verden i en slags bunker der nede med kunstig lys, kjøkken og TV blant annet. Her skal Joseph ha forgrepet seg på sin egen datter i alle årene og hun skal ha født syv barn hvorav et døde like etter fødselen. De seks andre barna er i alderen fem - 20 år.

I dette huset holdt Joseph sin egen datter og deres felles barn fanget i kjelleren.I dette huset holdt Joseph sin egen datter og deres felles barn fanget i kjelleren.

Dagslys for første gang
Joseph skal på en svært overbevisende måte ha fortalt naboer og omverdenen at den savnede datteren var dratt hjemmefra og etterhvert at hun ikke lenger klarte å ta vare på barna sine. Derfor hadde han og hans kone de tre eldste barnebarna boende hos seg. Det ingen visste var at han i kjelleren holdt datteren fanget sammen med de yngste tre barna, en jente og to gutter. Begge guttene skal ha levd i fangenskap hele livet og har nettopp sett dagslys for første gang. De skal være veldig forskremte.

Nekter å samarbeide
Joseph nekter så langt å samarbeide med politiet. Hans datter og alle barna er nå på sykehus og politiet er i ferd med å undersøke DNA-prøver av alle de impliserte for å få et komplett bilde av familieforholdene. Jenta som var innesperret i kjelleren sammens med sine to brødre og deres mor er den som har medvirket til at hele saken er iferd med å avsløres. Hun skal ha blitt syk i forrige uke og tilstanden skal ha blitt så ille at Joseph til slutt kjørte henne til sykehuset. Tilstanden til jenta skal ha vært så dårlig at sykehuset prøvde å få tak i hennes mor. Da mor ikke var å få tak i slo sykehuset alarm til politiet.

Natascha Kampusch saken
Det er ikke første gang Østerrike rystes av saker hvor folk er holdt innesperret i årevis. Sommeren 2006 dukket 18-årige Natascha Kampuch plutselig opp. Hun hadde rømt fra sin kidnapper som hadde holdt henne fanget i en kjeller i åtte år.



Få nyhetsvarsel fra TV 2 Nyhetene som SMS. Send NYHETER til 1984 (4,- kr/mld)
 
  

Loreen og Sverige
vant Eurovision-finalen

Og Tooji og Norge havnet på jumboplass...


reklame