Loreen og Sverige
vant Eurovision-finalen
Og Tooji og Norge havnet på jumboplass...
Hele skaperverket er truet av klimaproblemene, mener et samlet kirke-Norge
Hele det kirkelige Norge deltar på klimaseilasen fra Oslo til København. For klimasaken har blitt det mest presserende spørsmålet akkurat nå.
– Klimaproblemene er det mest akutte trusselen for livet på jorden. Noe vi ikke kan være likegyldige til, sier direktøren i Kirkerådet, Jens Petter Johnsen til TV 2 Nyhetene.
Biskopen i Møre Ingeborg Midttønne er enig. Hun er også med på klimaseilasen sammen med nesten alle sine bispekolleger.
Ni biskoper og mange andre kirkelige ledere deltar også.
Og i baren på danskebåten er det klimadebatt. Flere stortingspolitikere debatterer klima med et hundretalles tilhørere.
Lørdag ankommer båten København og da skal alle ombord synge ut om hva de forventer av forhandlerne. For da skal alle samles på dekk og synge ut sitt budskap foran den norske miljøvernministeren, som har lovet å møte båten når den ankommer København.
| Publisert | 12.12.2009 21.06 |
| Oppdatert | 12.12.2009 21.06 |
