TAKET SVIKTET: Kjøpesenteret Nordstan ble evakuert da man fryktet taket skulle kollapse under vannmassene.
TAKET SVIKTET: Kjøpesenteret Nordstan ble evakuert da man fryktet taket skulle kollapse under vannmassene. Foto: ADAM IHSE / EXPONERA/Scanpix sverige

Kjøpesenter nær ved å kollapse på grunn av styrtregn i Göteborg

I Sverige som mange steder i Norge åpnet alle himmelens sluser seg lørdag. I Göteborg var nedbøren så kraftig at sporvognene måtte stanse og et kjøpesenter evakueres.

Del med andre:
Twitter Epost Del Facebook
 

Kjøpesenteret Nordstan ble evakuert fordi taket begynte å svikte.

– Vaktene kom og sa at taket holdt på å rase sammen, men mange ville likevel ikke gå ut, for det pøsregnet utenfor, forteller Yvette Palm, som befant seg på kjøpesenteret, til nyhetsbyrået TT.

Sjekk værmeldingen på storm.no.

Deler av senteret ble sperret av, men ifølge redningstjenesten var takets bærende konstruksjon intakt.

Sporvognene i Göteborg måtte stanse på grunn av det kraftige regnværet. Det ble også meldt om problemer på bilveiene.

Det er meldt lettere vær, men fortsatt noen regnbyger og kraftig vind i Gøteborg-området i dagene framover.

Følg nedbøren på nedbørradaren her.

(©NTB/TV 2)



Få nyhetsvarsel fra TV 2 Nyhetene som SMS. Send NYHETER til 1984 (4,- kr/mld)
 
Disqus sitt kommentarsystem.

Mor med ADHD-rammet sønn sjokkerer i TV-intervju

  

– Hvis sønnen min var en hund, kunne han blitt avlivet

Generalsekretær i ADHD Norge: – Uttalelsene er fryktelige


reklame