Loreen og Sverige
vant Eurovision-finalen
Og Tooji og Norge havnet på jumboplass...
- Et veldig nyttig møte, sier Stoltenberg.
Statsminister Jens Stoltenberg er også i London. Sammen med en rekke stats- og regjeringssjefer fra G20 var han onsdag ettermiddag spesielt invitert hjem til prins Charles i St. James' palace.
Anledningen var prinsens nye regnskog-prosjekt. Norge er en viktig bidragsyter til prinsens fond.
- Det var et veldig nyttig møte. Det vi nå går inn i, er det største og viktigste møtet for å verne regnskogen noen sinne i forhold til antall politiske ledere som kommer til å delta på møtet som nå starter, sa Stoltenberg til TV 2 etter å har trykket Charles' hånd.
Men det er finanskrisen som er det altoverskyggende temaet på G20-møtet som starter i London torsdag. President Barack Obama er den suverent viktigste gjesten under møtet. Kvelden før det starter lovte han at han vil lytte og ikke belære når forhandlingene setter i gang.
- Jeg er helt sikker på at dette møtet vil reflektere den store enigheten omkring behovet for å for å jobbe sammen for å håndtere problemene, sa Obama.
Samtidig var tusenvis av anarkister, anti-kapitalister og miljøvernere samlet i Londons gater for å markere sin motstand mot møtet.
Les mer: Blodige sammenstøt i London
Onsdag møtte han blant andre Storbritannias statsminister Gordon Brown, Russlands president Dimitrij Medvedev og Kinas president Hu Jintao. Obama aksepterte straks invitasjoner til å besøke både Kina og Russland.
Det mest konkrete som kom ut av onsdagens møter var en enighet mellom USA og Russland om å redusere antallet atomstridshoder .
Onsdag kveld møter statslederne dronning Elizabeth før det er duket for middag i statsministerens bolig.
President Barack Obama og kona Michelle var i audiens hos dronning Elizabeth onsdag. Foto: Pool/REUTERS
| Publisert | 01.04.2009 19.16 |
| Oppdatert | 01.04.2009 22.20 |
