To gigantiske radarantenner er satt opp ved 
ved Dimona atomkraftverk i Israel for å styrke sikkerheten mot et angrep fra Iran.
To gigantiske radarantenner er satt opp ved ved Dimona atomkraftverk i Israel for å styrke sikkerheten mot et angrep fra Iran. Foto: DAVID BUIMOVITCH/AFP

Iran truer israelske atomanlegg

Iran vil sende raketter mot israelske atomanlegg i Tel Aviv, dersom de angriper den islamske staten, hevder lederen av Irans revolusjonsgarde.

Del med andre:
Facebook Twitter Epost Del
 

- Hvis Israel angriper Iran vil vi helt klart sende raketter mot landets atomanlegg, sier Mohammad Ali Jafari til TV-stasjonen al-Alam.

Jafari har tidligere understreket at Iran har raketter med en rekkevidde på 2.000 kilometer, som dermed kan nå atomanlegg i Israel. Flere forsvarsanalytikere er imidlertid usikre på hvor presise de langtrekkende rakettene til Iran er.

Iranske ledere pleier uansett å avvise muligheten for et israelsk angrep, og mener at landet ikke er i posisjon til å true Iran, verdens 5. største oljeprodusent. (©NTB)



Få nyhetsvarsel fra TV 2 Nyhetene som SMS. Send NYHETER til 1984 (4,- kr/mld)
 
  

Loreen og Sverige
vant Eurovision-finalen

Og Tooji og Norge havnet på jumboplass...


reklame