KNUSKTØRR CLINTON: Hillary Clinton mottas av Indias USA-ambassadør Nirupama Rao i New Delhi 7. mai.
KNUSKTØRR CLINTON: Hillary Clinton mottas av Indias USA-ambassadør Nirupama Rao i New Delhi 7. mai. Foto: SCANPIX

Hvorfor svetter du ikke, Hillary?

Vi er mange svette kvinner og menn som skulle likt å vite Hillary Clintons (64) hemmelige triks.

Del med andre:
Twitter Epost Del Facebook
 

USAs utenriksminister er vant til å være på farten. Men selv folk som er i hælene på henne hele tiden lar seg imponere av én spesiell egenskap, ifølge New York Daily News.

Hun viser nemlig ikke tegn til å bli svett – overhodet!

Dette bildet er fra India-besøket i mai. Ikke en dråpe å se.Dette bildet er fra India-besøket i mai. Ikke en dråpe å se. Foto: SCANPIX

– Uansett hvor hett det er så vil ikke så mye som en dråpe eller antydning til fuktighet være å se på hennes person, skriver Kevin Doyle i siste utgave av Conde Nast Traveler.

Han bør kanskje vite hva han snakker om: I mai var han med Clinton på en nidagers rundreise i Kina, Bangladesh og India. Men det er slett ikke første gang det har blitt kommentert.

Clinton holdt i 2006 en pressekonferanse i Valhalla (!) i New York under en vanvittig hetebølge. Mens svetten rant av journalistene som slet med å skrive på etterhvert skikkelig vasstrukne notatblokker, var utenriksministeren iskald.

– Hun lyste opp som frosten i en ølreklame, sier Phil Reisman i avisen The Journal News. Han var selv tilstede på pressekonferansen.

På sin tur med henne, var Doyles siste stoppested Humayuns grav i Delhi. Da var det 35 grader i luften, og Clinton skulle fotografes til coverbildet av Conde Nast Traveler.

– Hennes team, fotografene og jeg holdt alle på å renne vekk. Men da hun føk videre til det neste møtet på timeplanen, så hun like kald ut som den glinsende hvite marmorkuppelen på monumentet, sier Doyle.



Få nyhetsvarsel fra TV 2 Nyhetene som SMS. Send NYHETER til 1984 (4,- kr/mld)
 

Kommentarer er fjernet etter kl. 00.00 og blir åpnet igjen kl. 06.00.

reklame