Her nødlander flyet

Se de første levende bildene som viser nødlandingen i Hudson-elven.

Del med andre:
Facebook Twitter Epost Del
 

Den amerikanske kystvakten har i dag offentliggjort videoen som viser siste del av den vellykkede nødlandingen i I Hudson-elven i New York.

Klatret ut

Landingen ble foreviget av et kamera som brukes til å overvåke skipstrafikk.

Kameraoperatørene zoomet inn på flyet, der man bare sekunder etter landingen kunne se passasjerer som klatret ut på vingene.

Kort tid senere kom flere båter til stedet.

Samtlige passasjerer og mannskap om bord overlevde.

Vurderte flere nødlandinger

I forkant av nødlandingen, vurderte piloten Chesley B. Sullenberger å nødlande ved to flyplasser, men måtte rapportere til luftkontrollen at han var ute av stand til å klare det.

Med 155 passasjerer om bord tok han dermed sjansen på å lande i Hudson-elven, bare kort tid etter at flyet av typen Airbus A320 hadde tatt av fra LaGuardia, og kollidert med en flokk med fugler.

Helt

For innsatsen har Sullenberger mottatt Obamas hyllest, og blir av flere medier omtalt som «helten fra Hudson».

Borgermester Michael Bloomberg vil nå overrekke New Yorks bynøkkel til piloten og mannskapet.

Les også:

Fly nødlandet i Hudson-elva

Vurderte to nødlandinger

Hedrer flyheltene med bynøkkel

Obama hyller heltepiloten



Få nyhetsvarsel fra TV 2 Nyhetene som SMS. Send NYHETER til 1984 (4,- kr/mld)
Les også:
Hedrer flyheltene med bynøkkel
Hedrer flyheltene med bynøkkel

New York kan ikke få hyllet sine nye helter nok etter nødlandingen på Hudson-elva torsdag.

LES OGSÅ: Fly nødlandet i Hudson-elva
Fly nødlandet i Hudson-elva

Et fly fra U.S. Airways måtte nødlande i Hudson-elva i New York. Samtlige ombord overlevde.

Vurderte to nødlandinger
Vurderte to nødlandinger

Piloten i flyet som nødlandet i Hudson-elven i går, så i forkant av dette på muligheten for å lande ved to flyplasser.

Obama hyller heltepiloten
Obama hyller heltepiloten

USAs påtroppende president Barack Obama stiller seg i køen av folk som hyller innsatsen til kaptein Chesley Sullenberger, som foretok den fantastiske nødlandingen på Hudson-elva i New York torsdag.

 
  

Loreen og Sverige
vant Eurovision-finalen

Og Tooji og Norge havnet på jumboplass...


reklame