Fulle eldre skaper
problemer i Danmark
Danske omsorgsarbeidere plages av eldre som har tatt en «lille en» for meget
Shoppingtempelet på Svinesund unngår streik.
Nordby shoppingcenter ved Svinesund slipper unna den svenske handelsstreiken, i alle fall i første omgang. Dermed kan påskens harryhandel gå sin gang.
Da det svenske fagforbundet Handels varslet streik mandag formiddag, fikk ledelsen ved kjøpesenteret beskjed om at deres ansatte ikke var omfattet av varselet, som gjelder fra 1. april.
– En streik hos oss ville vært en katastrofe. Vi lever av hver omsatte krone, og dette ville ført til tap på mange millioner, sier den norske senterlederen Ståle Løvheim til NTB.
Nordmenn fra store deler av Østlandet pleier å valfarte over grensa for å fylle handleposene i påsken. Særlig folksomt er det vanligvis skjærtorsdag, når butikkene er stengt her hjemme.
– Om butikkene i Strømstad eller andre steder ved grensa blir rammet, det vet jeg ikke, sier Løvstad.
Han tror på ingen måte Handels har skånet butikkene som lever av grensehandel, men at det er tilfeldig hvem som blir tatt ut i streik. (©NTB)
| Publisert | 22.03.2010 12.19 |
| Oppdatert | 22.03.2010 12.37 |
Danske omsorgsarbeidere plages av eldre som har tatt en «lille en» for meget
